Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ritwinnaar Hirschi bleef maar twijfelen tijdens geslaagde vlucht

Ritwinnaar Hirschi bleef maar twijfelen tijdens geslaagde vlucht

SARRAN (ANP) - Wielrenner Marc Hirschi durfde nauwelijks te geloven dat hij na twee mislukte pogingen in de twaalfde etappe wel op weg was naar een etappezege in de Tour. "Ik bleef maar twijfelen", zei hij. "Ik wist dat ik weer dichtbij was. Maar het kon ook weer misgaan. Het is gelukt. Ik ben superblij. Het is nu nog een droom voor me."

De 22-jarige Zwitser van Team Sunweb eindigde als tweede in de tweede etappe en wist zondag in de negende rit een vlucht van zo'n kilometer net niet met een etappezege te bekronen. Ontroostbaar was hij na zijn derde plaats. "Maar het heeft me ook vertrouwen gegeven", zei hij. "Daarom probeerde ik het weer."

Team Sunweb miste de eerste ontsnapping van de heuvelachtige etappe over 218 kilometer, de langste rit van deze Tour. Maar Hirschi en zijn ploeggenoten Tiesj Benoot en Søren Kragh Andersen waren wel bij de les toen de vluchters werden achterhaald. Ze initieerden een kopgroep van zes renners. En Hirschi mocht het afmaken.

De Zwitser ontsnapte op het laatste klimmetje naar de top van de Suc au May. Niemand zag hem meer terug. "Aan de ene kant wist ik dat het toch niet drie keer fout kon gaan", zei de coureur die met zijn landgenoot Fabian Cancellara een bekende manager heeft. "Maar ik bleef maar twijfelen. Het zou toch niet weer fout gaan? Nu zoek ik vooral naar woorden en ben ik dolgelukkig."

Meer uit Sport

Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

17 minuten geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

8 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

13 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

15 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

16 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

17 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

20 uur geleden