Ritwinnaar Hirschi bleef maar twijfelen tijdens geslaagde vlucht
SARRAN (ANP) - Wielrenner Marc Hirschi durfde nauwelijks te geloven dat hij na twee mislukte pogingen in de twaalfde etappe wel op weg was naar een etappezege in de Tour. "Ik bleef maar twijfelen", zei hij. "Ik wist dat ik weer dichtbij was. Maar het kon ook weer misgaan. Het is gelukt. Ik ben superblij. Het is nu nog een droom voor me."
De 22-jarige Zwitser van Team Sunweb eindigde als tweede in de tweede etappe en wist zondag in de negende rit een vlucht van zo'n kilometer net niet met een etappezege te bekronen. Ontroostbaar was hij na zijn derde plaats. "Maar het heeft me ook vertrouwen gegeven", zei hij. "Daarom probeerde ik het weer."
Team Sunweb miste de eerste ontsnapping van de heuvelachtige etappe over 218 kilometer, de langste rit van deze Tour. Maar Hirschi en zijn ploeggenoten Tiesj Benoot en Søren Kragh Andersen waren wel bij de les toen de vluchters werden achterhaald. Ze initieerden een kopgroep van zes renners. En Hirschi mocht het afmaken.
De Zwitser ontsnapte op het laatste klimmetje naar de top van de Suc au May. Niemand zag hem meer terug. "Aan de ene kant wist ik dat het toch niet drie keer fout kon gaan", zei de coureur die met zijn landgenoot Fabian Cancellara een bekende manager heeft. "Maar ik bleef maar twijfelen. Het zou toch niet weer fout gaan? Nu zoek ik vooral naar woorden en ben ik dolgelukkig."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
59 minuten geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
6 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
8 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden