
Reuters: Meta stond chatbots toe om te flirten met kinderen
MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.
In het meer dan 200 pagina's tellende document van Meta staan richtlijnen voor chatbotgedrag. Reuters ontdekte dat werd toegestaan dat de AI-creaties van het bedrijf "romantische of sensuele gesprekken voeren met een kind", onjuiste medische informatie genereren en gebruikers helpen beargumenteren dat zwarte mensen "dommer zijn dan witte mensen".
Meta bevestigde de authenticiteit van het document. Maar het bedrijf verklaarde, na begin deze maand vragen van Reuters te hebben ontvangen, de passages over flirten met kinderen inmiddels te hebben verwijderd. Een woordvoerder van Meta zei dat het bedrijf bezig is het document te herzien en dat dergelijke gesprekken met kinderen nooit hadden mogen worden toegestaan.
Fout in richtlijnen
Hoe het precies heeft kunnen gebeuren dat de passages toch in het document waren beland, is onduidelijk. Andere passages die Reuters onder de aandacht van Meta bracht, zijn niet herzien, zei de woordvoerder. Hij had daarbij geen commentaar op de voorbeelden over racistische opmerkingen in chatbots. Ook weigerde hij een bijgewerkte versie van het bewuste document te verstrekken.
Volgens Reuters stelden de richtlijnen ook dat Meta AI de vrijheid geeft om onjuiste inhoud te creƫren, zolang er expliciet wordt vermeld dat bepaalde stellingen niet waar zijn. Soms volstaat dat niet, erkende Meta zelf ook in het document. Zo zou de AI geen gehoor moeten geven aan opdrachten voor het genereren van seksueel getinte afbeeldingen van beroemdheden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.
5 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag licht lager gesloten. Stevig koersverlies van Adyen trok de index met de hoofdfondsen omlaag. Het betalingsbedrijf, dat transacties verwerkt voor grote bedrijven als Uber, H&M, Microsoft en Meta Platforms, liet weten last te hebben van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangewakkerd.
6 uur geleden