Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reuters: ASML wordt topaandeelhouder Franse AI-start-up Mistral

Reuters: ASML wordt topaandeelhouder Franse AI-start-up Mistral

VELDHOVEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML staat op het punt om de grootste aandeelhouder te worden van de Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral. Volgens persbureau Reuters neemt ASML een belang ter waarde van 1,3 miljard euro in Mistral bij een nieuwe financieringsronde. Daarbij zou ASML ook een bestuurszetel bij Mistral krijgen.

Met de financieringsronde is in totaal 1,7 miljard euro gemoeid. Mistral wordt daarbij gewaardeerd op 10 miljard euro, aldus ingewijden. Daarmee zou het bedrijf de meest waardevolle AI-start-up van Europa zijn. Mistral is in een concurrentiestrijd verwikkeld met rivalen als ChatGPT-maker OpenAI.

ASML wilde geen commentaar geven op vragen van Reuters over de investering. Mistral kreeg eerder al financiële steun van AI-chipconcern Nvidia. Het bedrijf werd in 2023 opgericht door voormalige DeepMind-onderzoekers van Google en Facebook-moeder Meta Platforms.

Mistral heeft een AI-assistent, genaamd Le Chat. Kenners zien het door topman Arthur Mensch geleide bedrijf als Europa's beste kans om een wereldwijde AI-speler te worden. De Franse president Emmanuel Macron heeft verklaard dat Frankrijk een pionier moet zijn op AI-gebied.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

4 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

7 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

8 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

9 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

11 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

11 uur geleden