Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

CONCORD (ANP) - De Republikeinse oud-gouverneur van de Amerikaanse staat New Jersey Chris Christie trekt zich terug uit de race om het Witte Huis. Op een bijeenkomst in de staat New Hampshire zei hij dat geen enkele kans maakte op de nominatie voor presidentskandidaat van zijn partij. "Dat is waarom ik vanavond mijn campagne staak", zei de 61-jarige politicus, wiens belangrijkste doel naar eigen zeggen is te voorkomen dat oud-president Donald Trump opnieuw aan de macht komt.

Christie's aankondiging komt enkele dagen voor de eerste Republikeinse voorverkiezingen, maandag in de staat Iowa. Door zich terug te trekken versterkt hij de kansen op de Republikeinse nominatie voor oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de gouverneur van Florida Ron DeSantis. Zij staan beiden sterker in de peilingen dan Christie, die volgens een recente poll van Reuters/Ipsos op niet meer dan 2 procent van de stemmen van zijn partijgenoten kon rekenen.

Christie lijkt er echter weinig vertrouwen in te hebben dat Haley of DeSantis Trump zal kunnen verslaan, die veruit favoriet is bij de Republikeinse stemmers. Voorafgaand aan zijn aankondiging hoorden mensen in de zaal hem via een open microfoon zeggen dat Haley zal worden "afgebrand" en dat ze "niet is opgewassen" tegen Trump. Over DeSantis zei Christie dat die "versteend van angst" is.

In 2016 probeerde Christie ook al de Republikeinse nominatie in de wacht te slepen, maar schaarde zich uiteindelijk achter Trump. Hij keerde zich van zijn partijgenoot af, toen die in 2020 weigerde te erkennen dat de Democraat Joe Biden de Amerikaanse presidentsverkiezingen had gewonnen.

Meer uit Buitenland

Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

9 minuten geleden
NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

24 minuten geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

34 minuten geleden
Fox: regering-Trump schrapt beschermde status Somaliërs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.

44 minuten geleden
Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

56 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

2 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

3 uur geleden