Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

CONCORD (ANP) - De Republikeinse oud-gouverneur van de Amerikaanse staat New Jersey Chris Christie trekt zich terug uit de race om het Witte Huis. Op een bijeenkomst in de staat New Hampshire zei hij dat geen enkele kans maakte op de nominatie voor presidentskandidaat van zijn partij. "Dat is waarom ik vanavond mijn campagne staak", zei de 61-jarige politicus, wiens belangrijkste doel naar eigen zeggen is te voorkomen dat oud-president Donald Trump opnieuw aan de macht komt.

Christie's aankondiging komt enkele dagen voor de eerste Republikeinse voorverkiezingen, maandag in de staat Iowa. Door zich terug te trekken versterkt hij de kansen op de Republikeinse nominatie voor oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de gouverneur van Florida Ron DeSantis. Zij staan beiden sterker in de peilingen dan Christie, die volgens een recente poll van Reuters/Ipsos op niet meer dan 2 procent van de stemmen van zijn partijgenoten kon rekenen.

Christie lijkt er echter weinig vertrouwen in te hebben dat Haley of DeSantis Trump zal kunnen verslaan, die veruit favoriet is bij de Republikeinse stemmers. Voorafgaand aan zijn aankondiging hoorden mensen in de zaal hem via een open microfoon zeggen dat Haley zal worden "afgebrand" en dat ze "niet is opgewassen" tegen Trump. Over DeSantis zei Christie dat die "versteend van angst" is.

In 2016 probeerde Christie ook al de Republikeinse nominatie in de wacht te slepen, maar schaarde zich uiteindelijk achter Trump. Hij keerde zich van zijn partijgenoot af, toen die in 2020 weigerde te erkennen dat de Democraat Joe Biden de Amerikaanse presidentsverkiezingen had gewonnen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

5 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

5 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

6 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

8 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

9 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

10 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

11 uur geleden