Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

CONCORD (ANP) - De Republikeinse oud-gouverneur van de Amerikaanse staat New Jersey Chris Christie trekt zich terug uit de race om het Witte Huis. Op een bijeenkomst in de staat New Hampshire zei hij dat geen enkele kans maakte op de nominatie voor presidentskandidaat van zijn partij. "Dat is waarom ik vanavond mijn campagne staak", zei de 61-jarige politicus, wiens belangrijkste doel naar eigen zeggen is te voorkomen dat oud-president Donald Trump opnieuw aan de macht komt.

Christie's aankondiging komt enkele dagen voor de eerste Republikeinse voorverkiezingen, maandag in de staat Iowa. Door zich terug te trekken versterkt hij de kansen op de Republikeinse nominatie voor oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de gouverneur van Florida Ron DeSantis. Zij staan beiden sterker in de peilingen dan Christie, die volgens een recente poll van Reuters/Ipsos op niet meer dan 2 procent van de stemmen van zijn partijgenoten kon rekenen.

Christie lijkt er echter weinig vertrouwen in te hebben dat Haley of DeSantis Trump zal kunnen verslaan, die veruit favoriet is bij de Republikeinse stemmers. Voorafgaand aan zijn aankondiging hoorden mensen in de zaal hem via een open microfoon zeggen dat Haley zal worden "afgebrand" en dat ze "niet is opgewassen" tegen Trump. Over DeSantis zei Christie dat die "versteend van angst" is.

In 2016 probeerde Christie ook al de Republikeinse nominatie in de wacht te slepen, maar schaarde zich uiteindelijk achter Trump. Hij keerde zich van zijn partijgenoot af, toen die in 2020 weigerde te erkennen dat de Democraat Joe Biden de Amerikaanse presidentsverkiezingen had gewonnen.

Meer uit Buitenland

Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

15 minuten geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

30 minuten geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

31 minuten geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

1 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

3 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

3 uur geleden
Dodental rond protesten Iran overstijgt 200, melden activisten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

4 uur geleden