Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

Republikein Christie trekt zich terug als presidentskandidaat

CONCORD (ANP) - De Republikeinse oud-gouverneur van de Amerikaanse staat New Jersey Chris Christie trekt zich terug uit de race om het Witte Huis. Op een bijeenkomst in de staat New Hampshire zei hij dat geen enkele kans maakte op de nominatie voor presidentskandidaat van zijn partij. "Dat is waarom ik vanavond mijn campagne staak", zei de 61-jarige politicus, wiens belangrijkste doel naar eigen zeggen is te voorkomen dat oud-president Donald Trump opnieuw aan de macht komt.

Christie's aankondiging komt enkele dagen voor de eerste Republikeinse voorverkiezingen, maandag in de staat Iowa. Door zich terug te trekken versterkt hij de kansen op de Republikeinse nominatie voor oud-VN-ambassadeur Nikki Haley en de gouverneur van Florida Ron DeSantis. Zij staan beiden sterker in de peilingen dan Christie, die volgens een recente poll van Reuters/Ipsos op niet meer dan 2 procent van de stemmen van zijn partijgenoten kon rekenen.

Christie lijkt er echter weinig vertrouwen in te hebben dat Haley of DeSantis Trump zal kunnen verslaan, die veruit favoriet is bij de Republikeinse stemmers. Voorafgaand aan zijn aankondiging hoorden mensen in de zaal hem via een open microfoon zeggen dat Haley zal worden "afgebrand" en dat ze "niet is opgewassen" tegen Trump. Over DeSantis zei Christie dat die "versteend van angst" is.

In 2016 probeerde Christie ook al de Republikeinse nominatie in de wacht te slepen, maar schaarde zich uiteindelijk achter Trump. Hij keerde zich van zijn partijgenoot af, toen die in 2020 weigerde te erkennen dat de Democraat Joe Biden de Amerikaanse presidentsverkiezingen had gewonnen.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

1 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

5 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

6 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

9 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

10 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

11 uur geleden