Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street

Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street

LONDEN (ANP) - Bij de ingang van de straat waar de Britse premier Keir Starmer zetelt, Downing Street, is het in Londen tot botsingen gekomen tussen oproerpolitie en honderden demonstranten. Er zijn meerdere arrestaties verricht. De betogers grepen een dodelijke steekpartij maandag in Southport in het noordwesten van Engeland aan om de straat op te gaan. De politie en de voorname straat werden bekogeld met flessen, bierblikjes en fakkels. Betogers riepen onder meer "Bescherm onze kinderen", "Genoeg is genoeg" en "Stop de boten", doelend op bootjes waarmee illegalen het kanaal naar Engeland oversteken.

Het gaat volgens Britse media om uiterst nationalistische en rechtse betogers en relschoppers. Velen hadden de vlag van Engeland bij zich. Op de Engelse kust aan het Kanaal zijn dit jaar al 14.000 illegalen geland volgens de BBC. Sinds 2018 zijn er voor zover bekend bijna 120.000 migranten aan land gegaan.

Maandag heeft een jongeman met een mes een bloedbad aangericht tijdens een dansles voor kinderen in een pand in Southport, ten noorden van Liverpool. Daarbij zijn drie meisjes in de leeftijd van 6 tot 9 jaar gedood en zijn er acht kinderen en twee volwassenen gewond geraakt. De misdaad leidde in Southport dinsdag al tot chaotische rellen, waarbij volgens de politie meer dan vijftig agenten gewond raakten en vier arrestaties zijn verricht. Daarbij werd ook een moskee belaagd, waarschijnlijk als gevolg van geruchten dat de dader een terreurverdachte en een moslim zou zijn.

Volgens een zegsman van de Londense politie is het begrijpelijk dat het bloedbad in Southport emoties losmaakt, maar dit "mag niet leiden tot gewelddadige ongeregeldheden die worden aangewakkerd door verkeerde informatie". De betogers leggen een verband tussen de illegale immigratie en criminaliteit inclusief de steekpartij in Southport. Over de gearresteerde hoofdverdachte in de zaak is alleen bekendgemaakt dat hij 17 jaar oud is en oorspronkelijk uit Wales komt. Hij zou uit een van oorsprong Rwandese familie komen. In het Afrikaanse land wonen bijna geen moslims.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu: pijnlijke dagen voor Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.

48 minuten geleden
Amerikaans leger ontkent dat vliegdekschip Lincoln is geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.

53 minuten geleden
Von der Leyen: Iran moet nucleaire raketprogramma stopzetten

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.

1 uur geleden
Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

1 uur geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

1 uur geleden
Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

2 uur geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

3 uur geleden