Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street
LONDEN (ANP) - Bij de ingang van de straat waar de Britse premier Keir Starmer zetelt, Downing Street, is het in Londen tot botsingen gekomen tussen oproerpolitie en honderden demonstranten. Er zijn meerdere arrestaties verricht. De betogers grepen een dodelijke steekpartij maandag in Southport in het noordwesten van Engeland aan om de straat op te gaan. De politie en de voorname straat werden bekogeld met flessen, bierblikjes en fakkels. Betogers riepen onder meer "Bescherm onze kinderen", "Genoeg is genoeg" en "Stop de boten", doelend op bootjes waarmee illegalen het kanaal naar Engeland oversteken.
Het gaat volgens Britse media om uiterst nationalistische en rechtse betogers en relschoppers. Velen hadden de vlag van Engeland bij zich. Op de Engelse kust aan het Kanaal zijn dit jaar al 14.000 illegalen geland volgens de BBC. Sinds 2018 zijn er voor zover bekend bijna 120.000 migranten aan land gegaan.
Maandag heeft een jongeman met een mes een bloedbad aangericht tijdens een dansles voor kinderen in een pand in Southport, ten noorden van Liverpool. Daarbij zijn drie meisjes in de leeftijd van 6 tot 9 jaar gedood en zijn er acht kinderen en twee volwassenen gewond geraakt. De misdaad leidde in Southport dinsdag al tot chaotische rellen, waarbij volgens de politie meer dan vijftig agenten gewond raakten en vier arrestaties zijn verricht. Daarbij werd ook een moskee belaagd, waarschijnlijk als gevolg van geruchten dat de dader een terreurverdachte en een moslim zou zijn.
Volgens een zegsman van de Londense politie is het begrijpelijk dat het bloedbad in Southport emoties losmaakt, maar dit "mag niet leiden tot gewelddadige ongeregeldheden die worden aangewakkerd door verkeerde informatie". De betogers leggen een verband tussen de illegale immigratie en criminaliteit inclusief de steekpartij in Southport. Over de gearresteerde hoofdverdachte in de zaak is alleen bekendgemaakt dat hij 17 jaar oud is en oorspronkelijk uit Wales komt. Hij zou uit een van oorsprong Rwandese familie komen. In het Afrikaanse land wonen bijna geen moslims.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.
20 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
1 uur geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
3 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
3 uur geleden