Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street

Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street

LONDEN (ANP) - Bij de ingang van de straat waar de Britse premier Keir Starmer zetelt, Downing Street, is het in Londen tot botsingen gekomen tussen oproerpolitie en honderden demonstranten. Er zijn meerdere arrestaties verricht. De betogers grepen een dodelijke steekpartij maandag in Southport in het noordwesten van Engeland aan om de straat op te gaan. De politie en de voorname straat werden bekogeld met flessen, bierblikjes en fakkels. Betogers riepen onder meer "Bescherm onze kinderen", "Genoeg is genoeg" en "Stop de boten", doelend op bootjes waarmee illegalen het kanaal naar Engeland oversteken.

Het gaat volgens Britse media om uiterst nationalistische en rechtse betogers en relschoppers. Velen hadden de vlag van Engeland bij zich. Op de Engelse kust aan het Kanaal zijn dit jaar al 14.000 illegalen geland volgens de BBC. Sinds 2018 zijn er voor zover bekend bijna 120.000 migranten aan land gegaan.

Maandag heeft een jongeman met een mes een bloedbad aangericht tijdens een dansles voor kinderen in een pand in Southport, ten noorden van Liverpool. Daarbij zijn drie meisjes in de leeftijd van 6 tot 9 jaar gedood en zijn er acht kinderen en twee volwassenen gewond geraakt. De misdaad leidde in Southport dinsdag al tot chaotische rellen, waarbij volgens de politie meer dan vijftig agenten gewond raakten en vier arrestaties zijn verricht. Daarbij werd ook een moskee belaagd, waarschijnlijk als gevolg van geruchten dat de dader een terreurverdachte en een moslim zou zijn.

Volgens een zegsman van de Londense politie is het begrijpelijk dat het bloedbad in Southport emoties losmaakt, maar dit "mag niet leiden tot gewelddadige ongeregeldheden die worden aangewakkerd door verkeerde informatie". De betogers leggen een verband tussen de illegale immigratie en criminaliteit inclusief de steekpartij in Southport. Over de gearresteerde hoofdverdachte in de zaak is alleen bekendgemaakt dat hij 17 jaar oud is en oorspronkelijk uit Wales komt. Hij zou uit een van oorsprong Rwandese familie komen. In het Afrikaanse land wonen bijna geen moslims.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

2 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

4 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

5 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

6 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

6 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

6 uur geleden