Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street

Rel bij protest om steekpartij Southport bij Downing Street

LONDEN (ANP) - Bij de ingang van de straat waar de Britse premier Keir Starmer zetelt, Downing Street, is het in Londen tot botsingen gekomen tussen oproerpolitie en honderden demonstranten. Er zijn meerdere arrestaties verricht. De betogers grepen een dodelijke steekpartij maandag in Southport in het noordwesten van Engeland aan om de straat op te gaan. De politie en de voorname straat werden bekogeld met flessen, bierblikjes en fakkels. Betogers riepen onder meer "Bescherm onze kinderen", "Genoeg is genoeg" en "Stop de boten", doelend op bootjes waarmee illegalen het kanaal naar Engeland oversteken.

Het gaat volgens Britse media om uiterst nationalistische en rechtse betogers en relschoppers. Velen hadden de vlag van Engeland bij zich. Op de Engelse kust aan het Kanaal zijn dit jaar al 14.000 illegalen geland volgens de BBC. Sinds 2018 zijn er voor zover bekend bijna 120.000 migranten aan land gegaan.

Maandag heeft een jongeman met een mes een bloedbad aangericht tijdens een dansles voor kinderen in een pand in Southport, ten noorden van Liverpool. Daarbij zijn drie meisjes in de leeftijd van 6 tot 9 jaar gedood en zijn er acht kinderen en twee volwassenen gewond geraakt. De misdaad leidde in Southport dinsdag al tot chaotische rellen, waarbij volgens de politie meer dan vijftig agenten gewond raakten en vier arrestaties zijn verricht. Daarbij werd ook een moskee belaagd, waarschijnlijk als gevolg van geruchten dat de dader een terreurverdachte en een moslim zou zijn.

Volgens een zegsman van de Londense politie is het begrijpelijk dat het bloedbad in Southport emoties losmaakt, maar dit "mag niet leiden tot gewelddadige ongeregeldheden die worden aangewakkerd door verkeerde informatie". De betogers leggen een verband tussen de illegale immigratie en criminaliteit inclusief de steekpartij in Southport. Over de gearresteerde hoofdverdachte in de zaak is alleen bekendgemaakt dat hij 17 jaar oud is en oorspronkelijk uit Wales komt. Hij zou uit een van oorsprong Rwandese familie komen. In het Afrikaanse land wonen bijna geen moslims.

Meer uit Buitenland

NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

49 minuten geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

2 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

4 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

4 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

5 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

6 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

6 uur geleden