Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Jemen: Houthi's sleuren land mee in militair conflict

Regering Jemen: Houthi's sleuren land mee in militair conflict

ADEN (ANP/RTR) - De Houthi's zijn ervoor verantwoordelijk dat Jemen verder wordt meegesleurd in een militair conflict, zegt de internationaal erkende regering van het land. De Amerikaanse en Britse aanvallen op Houthi-doelen in Jemen zijn volgens de regering een reactie op de voortdurende aanvallen van de groep op internationale schepen in de Rode Zee.

De Amerikanen en Britten vielen militaire posities van Houthi's aan, naar eigen zeggen uit zelfverdediging. De Houthi's noemden de Amerikaans-Britse aanvallen eerder al "een agressie tegen de republiek Jemen" die "niet onbeantwoord blijft".

De door Saudi-Arabië gesteunde Jemenitische regering staat al jarenlang tegenover de Houthi's in een burgeroorlog. De Houthi's, die door Iran worden gesteund, hebben daarbij een groot deel van het westen van het land in handen.

Meer uit Buitenland

Zuid-Afrika: uitnodiging voor G7-top ingetrokken onder druk VS

PRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.

4 minuten geleden
Trump boos op Iraanse houding rond onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt boos te zijn op Iran over de onderhandelingen om de oorlog tot een einde te maken. Volgens de president "smeken" de Iraniërs om een deal, maar zeggen ze publiekelijk alleen "dat ze kijken naar ons voorstel".

13 minuten geleden
Nederland haalt oude NAVO-norm ruim, handvol landen ternauwernood

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.

41 minuten geleden
Europarlement maakt weg vrij voor terugkeerhubs voor migranten

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.

43 minuten geleden
Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

1 uur geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

1 uur geleden
Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken

MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.

1 uur geleden