Regering Jemen: Houthi's sleuren land mee in militair conflict
ADEN (ANP/RTR) - De Houthi's zijn ervoor verantwoordelijk dat Jemen verder wordt meegesleurd in een militair conflict, zegt de internationaal erkende regering van het land. De Amerikaanse en Britse aanvallen op Houthi-doelen in Jemen zijn volgens de regering een reactie op de voortdurende aanvallen van de groep op internationale schepen in de Rode Zee.
De Amerikanen en Britten vielen militaire posities van Houthi's aan, naar eigen zeggen uit zelfverdediging. De Houthi's noemden de Amerikaans-Britse aanvallen eerder al "een agressie tegen de republiek Jemen" die "niet onbeantwoord blijft".
De door Saudi-Arabië gesteunde Jemenitische regering staat al jarenlang tegenover de Houthi's in een burgeroorlog. De Houthi's, die door Iran worden gesteund, hebben daarbij een groot deel van het westen van het land in handen.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
25 minuten geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
55 minuten geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
5 uur geleden