'Rechtszaak tegen prins Andrew vanwege misbruik minderjarige'
NEW YORK (ANP) - Een vermeend slachtoffer van Jeffrey Epstein heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de Britse prins Andrew, meldt ABC News. Virginia Roberts Giuffre beschuldigt hem ervan haar te hebben misbruikt in Epsteins huis in New York en op andere plekken toen ze jonger was dan achttien jaar, zo zou volgens de Amerikaanse nieuwszender blijken uit rechtbankdocumenten.
Het slachtoffer spande de zaak aan bij een rechtbank in New York, bijna twee jaar nadat de Amerikaanse financier Epstein in afwachting van zijn proces zelfmoord pleegde in zijn cel. Ze koos ervoor de kwestie nu aanhangig te maken, omdat over enkele dagen een wet in New York vervalt die het slachtoffers van kindermisbruik mogelijk maakt een civiele zaak aan te spannen, ondanks dat de verjaringstermijn is verstreken.
"Als ze het nu niet doet, zou ze hem toestaan te ontsnappen aan elke verantwoordelijkheid voor zijn daden", vertelde Giuffre's advocaat, David Boies, aan ABC News. "En Virginia zet zich in om situaties te vermijden waarin rijke en machtige mensen aan elke verantwoordelijkheid voor hun daden ontsnappen."
Ter verantwoording geroepen
Het misbruik zou ongeveer twintig jaar geleden hebben plaatsgevonden. "Twintig jaar geleden stelden prins Andrews rijkdom, macht, positie en connecties hem in staat een bang, kwetsbaar kind te misbruiken zonder dat er iemand was om haar te beschermen. Het is hoog tijd dat hij ter verantwoording wordt geroepen", staat volgens de nieuwszender in de rechtbankstukken.
Een woordvoerder van prins Andrew wilde geen commentaar geven op de rechtszaak.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.
2 uur geleden