Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter: X Brazilië maakte geld naar verkeerde rekening over

Rechter: X Brazilië maakte geld naar verkeerde rekening over

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De advocaten die de openstaande boete van X in Brazilië hebben betaald, hebben het geld naar de verkeerde bankrekening overgemaakt. Dat zegt rechter Alexandre de Moraes, die besloot tot het opschorten van X in Brazilië, omdat het bedrijf geen wettelijke vertegenwoordiger had aangewezen die kon worden aangesproken op wetsovertredingen. Moraes wil X om die reden nog steeds uit de lucht houden.

De advocaten van X ontkennen dat ze het geld, omgerekend circa 4,7 miljoen euro, naar de verkeerde rekening hebben overgemaakt. Ze hebben het verzoek ingediend dat X zijn diensten in Brazilië kan hervatten. Maar Moraes wil dat het geld eerst op de juiste rekening staat en wil ook dat het Openbare Ministerie zijn visie geeft op het geschil tussen X en het Hooggerechtshof.

Het geschil begon toen het Hooggerechtshof X verzocht accounts te sluiten die op X aanzetten tot haat en fake nieuws verspreidden. X-baas Elon Musk weigerde daar gehoor aan te geven en trok zijn wettelijke vertegenwoordiger in Brazilië in augustus terug. Eind augustus besloot Moraes X te laten blokkeren.

Meer uit Buitenland

Iran haalt lichamen terug uit Sri Lanka na zinken Iraans schip

COLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.

16 minuten geleden
Iraniërs ondanks oorlog de straat op voor Dag van Jeruzalem

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.

37 minuten geleden
Tusk: Polen gaat toch gebruikmaken van EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.

49 minuten geleden
Israël bombardeert brug in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.

1 uur geleden
Bijna 3000 mensen in Israël naar ziekenhuis sinds oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.

1 uur geleden
Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

2 uur geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

2 uur geleden