Raketten treffen Noord-Israëlische stad Haifa
TEL AVIV (ANP/DPA) - Vanuit Libanon zijn ongeveer 105 raketten afgevuurd op het noorden van Israël en in het bijzonder op Haifa, aldus het Israëlische leger. De meeste raketten zouden zijn onderschept, maar sommige projectielen raakten buitenwijken van Israëls op twee na grootste stad.
Zeker een persoon raakte lichtgewond door scherven. De krant Times of Israel spreekt over de grootste raketaanval op de stad sinds de Libanese beweging Hezbollah een jaar geleden begon met het beschieten van het noorden van Israël. Op video's die door de krant werden gepubliceerd, is schade te zien aan huizen en auto's.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
2 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
14 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
14 uur geleden