Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza

Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Qatar is niet langer bereid een rol te spelen bij de vredesonderhandelingen tussen Hamas en Israël. Het land wil pas weer bemiddelen over een staakt-het-vuren in Gaza als beide landen "een oprechte bereidheid tonen om terug te keren naar de onderhandelingstafel", zegt een goedingelichte functionaris tegen persbureau Reuters.

Eerder zaterdag werd duidelijk dat Qatar Hamas heeft verzocht het diplomatieke kantoor in het land te sluiten. Dat verzoek werd gedaan nadat de Verenigde Staten Qatar hadden laten weten dat de aanwezigheid van Hamas in het land niet langer gewenst is. De VS hebben gevraagd om het vertrek omdat de groepering weigert een voorstel te aanvaarden waarbij Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten.

Een hooggeplaatste Hamasfunctionaris zegt geen enkele indicatie te hebben dat de Palestijnse groepering Qatar moet verlaten. "We hebben niets te bevestigen of te ontkennen over wat werd gepubliceerd door een niet-geïdentificeerde diplomatieke bron en we hebben geen verzoek ontvangen om Qatar te verlaten", aldus de functionaris vanuit de Qatarese hoofdstad Doha.

Qatar speelde een cruciale rol in de vredesonderhandelingen rond de oorlog in Gaza. In de ministaat waren zowel westerse regeringsleiders als leden van Hamas welkom. Ismail Haniyeh, de voormalige politieke leider van Hamas, verbleef er ook. Hij werd in juli omgebracht tijdens een bezoek aan Teheran.

Meer uit Buitenland

President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

2 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

2 uur geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

2 uur geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

3 uur geleden
Vijftien doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.

3 uur geleden
Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

6 uur geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

7 uur geleden