Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza

Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Qatar is niet langer bereid een rol te spelen bij de vredesonderhandelingen tussen Hamas en Israël. Het land wil pas weer bemiddelen over een staakt-het-vuren in Gaza als beide landen "een oprechte bereidheid tonen om terug te keren naar de onderhandelingstafel", zegt een goedingelichte functionaris tegen persbureau Reuters.

Eerder zaterdag werd duidelijk dat Qatar Hamas heeft verzocht het diplomatieke kantoor in het land te sluiten. Dat verzoek werd gedaan nadat de Verenigde Staten Qatar hadden laten weten dat de aanwezigheid van Hamas in het land niet langer gewenst is. De VS hebben gevraagd om het vertrek omdat de groepering weigert een voorstel te aanvaarden waarbij Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten.

Een hooggeplaatste Hamasfunctionaris zegt geen enkele indicatie te hebben dat de Palestijnse groepering Qatar moet verlaten. "We hebben niets te bevestigen of te ontkennen over wat werd gepubliceerd door een niet-geïdentificeerde diplomatieke bron en we hebben geen verzoek ontvangen om Qatar te verlaten", aldus de functionaris vanuit de Qatarese hoofdstad Doha.

Qatar speelde een cruciale rol in de vredesonderhandelingen rond de oorlog in Gaza. In de ministaat waren zowel westerse regeringsleiders als leden van Hamas welkom. Ismail Haniyeh, de voormalige politieke leider van Hamas, verbleef er ook. Hij werd in juli omgebracht tijdens een bezoek aan Teheran.

Meer uit Buitenland

Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

18 minuten geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

2 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

2 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

2 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

4 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

4 uur geleden
Italiaans-Amerikaanse luchtbasis in Koeweit getroffen door drone

ROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."

5 uur geleden