Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza

Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Qatar is niet langer bereid een rol te spelen bij de vredesonderhandelingen tussen Hamas en Israël. Het land wil pas weer bemiddelen over een staakt-het-vuren in Gaza als beide landen "een oprechte bereidheid tonen om terug te keren naar de onderhandelingstafel", zegt een goedingelichte functionaris tegen persbureau Reuters.

Eerder zaterdag werd duidelijk dat Qatar Hamas heeft verzocht het diplomatieke kantoor in het land te sluiten. Dat verzoek werd gedaan nadat de Verenigde Staten Qatar hadden laten weten dat de aanwezigheid van Hamas in het land niet langer gewenst is. De VS hebben gevraagd om het vertrek omdat de groepering weigert een voorstel te aanvaarden waarbij Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten.

Een hooggeplaatste Hamasfunctionaris zegt geen enkele indicatie te hebben dat de Palestijnse groepering Qatar moet verlaten. "We hebben niets te bevestigen of te ontkennen over wat werd gepubliceerd door een niet-geïdentificeerde diplomatieke bron en we hebben geen verzoek ontvangen om Qatar te verlaten", aldus de functionaris vanuit de Qatarese hoofdstad Doha.

Qatar speelde een cruciale rol in de vredesonderhandelingen rond de oorlog in Gaza. In de ministaat waren zowel westerse regeringsleiders als leden van Hamas welkom. Ismail Haniyeh, de voormalige politieke leider van Hamas, verbleef er ook. Hij werd in juli omgebracht tijdens een bezoek aan Teheran.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

1 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

2 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

4 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

4 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

5 uur geleden