Qatar trekt zich terug uit vredesonderhandelingen Gaza
DOHA (ANP/RTR/AFP) - Qatar is niet langer bereid een rol te spelen bij de vredesonderhandelingen tussen Hamas en Israël. Het land wil pas weer bemiddelen over een staakt-het-vuren in Gaza als beide landen "een oprechte bereidheid tonen om terug te keren naar de onderhandelingstafel", zegt een goedingelichte functionaris tegen persbureau Reuters.
Eerder zaterdag werd duidelijk dat Qatar Hamas heeft verzocht het diplomatieke kantoor in het land te sluiten. Dat verzoek werd gedaan nadat de Verenigde Staten Qatar hadden laten weten dat de aanwezigheid van Hamas in het land niet langer gewenst is. De VS hebben gevraagd om het vertrek omdat de groepering weigert een voorstel te aanvaarden waarbij Israëlische gijzelaars worden vrijgelaten.
Een hooggeplaatste Hamasfunctionaris zegt geen enkele indicatie te hebben dat de Palestijnse groepering Qatar moet verlaten. "We hebben niets te bevestigen of te ontkennen over wat werd gepubliceerd door een niet-geïdentificeerde diplomatieke bron en we hebben geen verzoek ontvangen om Qatar te verlaten", aldus de functionaris vanuit de Qatarese hoofdstad Doha.
Qatar speelde een cruciale rol in de vredesonderhandelingen rond de oorlog in Gaza. In de ministaat waren zowel westerse regeringsleiders als leden van Hamas welkom. Ismail Haniyeh, de voormalige politieke leider van Hamas, verbleef er ook. Hij werd in juli omgebracht tijdens een bezoek aan Teheran.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
1 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
15 uur geleden