Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prijs grondstoffen omlaag, maar verf wordt niet goedkoper

Prijs grondstoffen omlaag, maar verf wordt niet goedkoper

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de grondstoffen van verf goedkoper gaan worden, zal verf zelf nog wel een poos duur blijven, stelt verfproducent AkzoNobel. Sowieso zijn er meer factoren die meespelen bij de prijs van verf, zoals de kosten voor vervoer, energie en de loonkosten van de producent, legt financieel directeur Maarten de Vries van het bedrijf achter merken als Flexa, Sikkens en CetaBever uit.

Die kosten gaan allemaal nog wel verder omhoog. "We bereiden daarom een nieuwe prijsverhoging begin volgend jaar voor", aldus De Vries. Over de gehele productenlijn heeft AkzoNobel in de laatste zeven kwartalen de kosten voor grondstoffen en vrachtkosten met 1,7 miljard euro zien toenemen. Door de prijzen te verhogen werd precies datzelfde bedrag extra verdiend.

Voor de markt van decoratieve verf, zoals AkzoNobel de verf voor woningen en gebouwen noemt, voorziet het Nederlandse bedrijf in Europa en China minder verkopen. Dat komt onder meer door de economische situatie. In landen als India en Vietnam, maar ook in Latijns-Amerika groeit AkzoNobel nog, meldt De Vries.

Hoge energiekosten

Ook op andere vlakken gaat het AkzoNobel voor de wind. Lakken voor auto's en vliegtuigen verkopen weer beter. Hetzelfde geldt voor de producten van de scheepvaarttak, die onder meer coatings voor maakt waardoor er zich minder algen en schelpdieren aan scheepsrompen hechten. Daarnaast maakt AkzoNobel poedercoatings voor accu's en bekabeling van elektrische auto's. "We hebben een aantal deals met autofabrikanten dus daar zit de komende jaren veel groei in", verwacht De Vries.

Toch zal AkzoNobel op korte termijn nog wel te maken krijgen met tegenwind. De nodige klanten, onder meer in de metaalindustrie, produceren minder vanwege de hoge energiekosten. "Dat is iets waar we mee te maken krijgen." AkzoNobel zal zelf de productie niet terug hoeven te schroeven, verwacht De Vries. "Onze energierekening is maar ongeveer 1 procent van onze omzet", aldus de financieel directeur.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

9 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

9 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

11 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

12 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

13 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

14 uur geleden