Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Cuba roept op betogingen neer te slaan

President Cuba roept op betogingen neer te slaan

HAVANA (ANP) - De communistische president van Cuba, Miguel Diaz-Canel, heeft aanhangers opgeroepen op te treden tegen demonstranten die zondag de straat zijn opgegaan om te betogen tegen zijn regime. De Cubaanse leider wil dat zijn volgelingen de "provocaties" het hoofd bieden. Aanhangers zouden bereid zijn de regering "met hun leven" te verdedigen.

In de hoofdstad Havana reden jeeps van de speciale veiligheidstroepen rond, bewapend met machinegeweren. Er zijn meerdere arrestaties verricht.

Demonstraties zijn zeer zeldzaam op Cuba, waar slechts één politieke partij is. In april werd Diaz-Canel gekozen als de de nieuwe leider van de Communistische Partij van Cuba. Hij is daarmee de opvolger van Raul Castro, de broer van Fidel Castro die in de jaren vijftig de macht greep op het Caribische eiland.

De president hield in zijn oproep de Verenigde Staten verantwoordelijk voor de onrust. Hij reageerde op de ongebruikelijke demonstraties van duizenden Cubanen in meerdere plaatsen. Zij voelen zich verwaarloosd door de machthebbers tijdens de grootste economische crisis in dertig jaar. Demonstranten schreeuwden "Vrijheid" en "Weg met de dictatuur". Beelden konden worden gedeeld op sociale media, maar het regime probeerde dat steeds te beletten.

De economische crisis op Cuba is onder meer een gevolg van de coronapandemie. Er is onder meer een tekort aan medicijnen in het land. Bovendien zagen de autoriteiten zich genoodzaakt om vanwege de crisis in een groot deel van het land de elektriciteit meerdere uren per dag af te sluiten.

Meer uit Buitenland

Israël: activistenschip verandert koers, op weg naar kust Israël

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.

1 uur geleden
Organisatie: Israëlische militairen enteren activistenschip

TEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.

2 uur geleden
Fan overlijdt na val van tribune tijdens finale Nations League

MÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.

2 uur geleden
Democratische gouverneurs VS: Trump pleegt 'machtsmisbruik'

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.

4 uur geleden
Iran zegt informatie over nucleaire faciliteiten Israël te hebben

TEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.

7 uur geleden
Israëlische media: VS en Israël willen UNIFIL-missie beëindigen

TEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.

7 uur geleden
Renault overweegt productie van drones in Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.

9 uur geleden