
President Cuba feliciteert ambtgenoot Venezuela met overwinning
HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel Bermúdez heeft zijn Venezolaanse ambtgenoot Nicolás Maduro gefeliciteerd met diens verkiezingsoverwinning. "Ik sprak met broer Nicolás Maduro om de warme gelukwensen over te brengen namens de (communistische) partij, de regering en het Cubaanse volk voor de historische verkiezingsoverwinning", aldus Díaz-Canel.
Cuba en Venezuela hebben nauwe banden sinds in 1999 in Venezuela de linkse populist Hugo Chávez (1954-2013) aan de macht kwam. Chávez was een bewonderaar van het communistische Cuba en stond Cuba bij met onder meer olie en leningen. Daar is de klad ingekomen toen de Venezolaanse economie sterk verslechterde en de olieproductie ineenzonk.
In veel Latijns-Amerikaanse landen wordt de verkiezingswinst van Maduro als frauduleus gezien. Er is angst dat de voortzetting van het regime van Maduro nog meer Venezolanen naar het buitenland drijft. Alleen al in Colombia wonen er naar schatting 2,8 miljoen en in Peru naar schatting 1,6 miljoen. Op Nederlandse Caribische eilanden zijn naar schatting 35.000 Venezolanen neergestreken, de meesten op Aruba en Curaçao.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De bevolking van Israël mag vrijdagavond de schuilkelders weer verlaten. De Israëlische krijgsmacht heeft dat medegedeeld nadat Iran een reeks raketaanvallen had uitgevoerd. Wel worden de mensen opgedragen voorlopig in de buurt van schuilkelders te blijven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iraanse media melden dat de tegenaanval van Iran is begonnen en dat het land honderden ballistische raketten heeft afgevuurd. Het Israëlische leger meldt dat er twee aanvalsgolven waren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de Israëlische aanvallen op Iran veroordeeld. Poetin belde ook met de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt het Kremlin.
4 uur geleden