Premier Irak overlegt met Saudische kroonprins over situatie
BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Adel Abdul Mahdi heeft de gespannen situatie in zijn land en in de regio, ontstaan door de dodelijke aanslag van de Amerikanen op de machtige Iraanse generaal Qassem Soleimani, telefonisch besproken met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman. Dat heeft zijn woordvoerder zaterdagavond onthuld. Het initiatief ging uit van 'MbS', die zich beschouwd als een bondgenoot van de VS.
"Ze hebben standpunten uitgewisseld over de te verwachten gevolgen en over het belang de effecten ervan te verminderen. Bovendien is overlegd hoe een totale escalatie kan worden voorkomen", aldus de verklaring.
Volgens het Saudische persbureau zocht koning Salman, wiens zoon Mohammed tegenwoordig de feitelijke machthebber is, zaterdag contact met de Iraakse president Barham Salih om eveneens te praten over de-escalatie. Hij vertelde Salih dat Saudi-Arabië de stabiliteit en veiligheid van Irak wil waarborgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
7 uur geleden