Premier Bulgarije beboet voor niet dragen mondkapje in klooster
SOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse premier Boiko Borissov is dinsdag beboet omdat hij geen mondkapje droeg in het Rilaklooster. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Hij moet ongeveer 153 euro betalen.
Gezondheidsminister Kiril Ananiev maakte maandag bekend dat het dragen van mondkapjes in openbare ruimtes weer verplicht is. De afgelopen week steeg het aantal besmettingen met het coronavirus hard in Bulgarije.
"Alle aanwezigen die geen mondkapje droegen in het klooster tijdens het bezoek van de premier worden beboet", aldus het ministerie in een verklaring. Journalisten, fotografen en een cameraploeg die met Borissov meegingen, droegen ook geen gezichtsmasker en moeten dus ook een boete betalen.
Niet hard getroffen
Bulgarije is in vergelijking met andere Europese landen niet zwaar getroffen door het virus en was al begonnen met het versoepelen van de maatregelen. Vorige week werden 606 besmettingen gemeld, het hoogste wekelijkse aantal tot nu toe. Daarop werd besloten een aantal maatregelen opnieuw in te voeren.
In Bulgarije zijn 3984 besmettingen vastgesteld en 207 doden geregistreerd.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
5 uur geleden