Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Canada voert heffingen in op miljarden aan Amerikaanse goederen

Canada voert heffingen in op miljarden aan Amerikaanse goederen

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.

De heffingen treden 8 september in werking, met tarieven van 15, 25 en 50 procent. De Canadese regering kondigde ook een steunpakket van 7,5 miljard Canadese dollar aan voor bedrijven en werknemers die worden geraakt door de opnieuw opgelaaide handelsoorlog met de Verenigde Staten.

Overleg over een handelsakkoord tussen de twee landen liep afgelopen vrijdag stuk. Daardoor werden dit weekend Amerikaanse importheffingen van kracht van 50 procent op Canadese goederen zoals wijn, multiplex en ijshockeysticks. Maandag dreigde de Amerikaanse president Donald Trump met hogere importheffingen op auto's en auto-onderdelen die 1 januari zouden moeten ingaan.

Koerswijziging

Door de nieuwe heffingen verdubbelt de Canadese importbelasting op staal en aluminium tot 50 procent. Nieuw zijn even hoge heffingen op Amerikaanse kleding, meubels, gameconsoles en smartphones.

De beslissing van premier Mark Carney om met even hevige heffingen terug te slaan richting de VS betekent een koerswijziging. Eerder trachtte hij met het verlagen van tegenheffingen Trump aan de onderhandelingstafel te krijgen voor een handelsdeal.

Volgens de Canadese regering stelden de VS nieuwe eisen "die niet in het belang waren van Canada, door te veel te vragen van Canada en daar te weinig tegenover te stellen." "Canada heeft niet gekozen voor dit handelsconflict, maar we moeten reageren om onze bedrijven een gelijk speelveld te bieden."

Meer uit Financieel

KLM schort vluchten naar Riyad week langer op na aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.

42 minuten geleden
Brussel: quotum van 350.000 hybride auto's uit China afgesproken

BRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.

1 uur geleden
Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

2 uur geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

2 uur geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

3 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

3 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

4 uur geleden