Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zegt dat nieuwe moordaanslag op Trump is voorkomen

Politie zegt dat nieuwe moordaanslag op Trump is voorkomen

COACHELLA VALLEY (ANP/RTR) - De 49-jarige man die zaterdag is opgepakt om wapenbezit bij een bijeenkomst van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump had naast twee vuurwapens meerdere paspoorten bij zich en maakte gebruik van een neppe kentekenplaat op een niet-geregistreerd voertuig. De autoriteiten gaan ervan uit dat een moordpoging op Trump is voorkomen.

"Wat we weten is dat hij opdook met meerdere paspoorten met verschillende namen, een niet-geregistreerd voertuig met een vals kenteken en geladen vuurwapens," zei sheriff Chad Bianco van Riverside County zondagmiddag op de persconferentie. "Ik geloof echt dat we een nieuwe moordpoging hebben voorkomen." De sheriff gaf wel toe dat dat speculeren blijft.

Eerder meldden autoriteiten dat de veiligheid van Trump niet in gevaar is geweest. De verdachte, Vem Miller genaamd, werd zonder problemen opgepakt. Hij is op borgtocht vrijgelaten en aangeklaagd wegens wapenbezit.

Bedreiging

In juli overleefde Donald Trump een moordpoging. Een kogel schampte zijn oor bij een campagnebijeenkomst. In september werd een andere man aangeklaagd voor poging tot moord op Trump, omdat hij met een geweer in de bosjes was betrapt bij Trumps golfbaan in Palm Beach.

Miller ontkende tegenover het Amerikaanse Fox News dat hij plannen had om de oud-president te doden. Hij zei altijd rond te rijden met wapens in zijn wagen en juist een groot fan te zijn van Trump. "Ik bewonder hem enorm", verklaarde Miller telefonisch tegenover Fox News Digital. Hij stelde ook dat hij zijn wapens nooit gebruikt, maar ze uit voorzorg heeft omdat hij bedreigd zou worden. "Ik weet niks over vuurwapens. Ik ben een enorme beginner op dat gebied."

Het campagneteam van Trump liet weten de politie dankbaar te zijn voor de waakzaamheid. "We volgen de situatie en verzamelen meer informatie."

Meer uit Buitenland

Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

52 minuten geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

3 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

7 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

7 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

8 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

10 uur geleden