Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zegt dat nieuwe moordaanslag op Trump is voorkomen

Politie zegt dat nieuwe moordaanslag op Trump is voorkomen

COACHELLA VALLEY (ANP/RTR) - De 49-jarige man die zaterdag is opgepakt om wapenbezit bij een bijeenkomst van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump had naast twee vuurwapens meerdere paspoorten bij zich en maakte gebruik van een neppe kentekenplaat op een niet-geregistreerd voertuig. De autoriteiten gaan ervan uit dat een moordpoging op Trump is voorkomen.

"Wat we weten is dat hij opdook met meerdere paspoorten met verschillende namen, een niet-geregistreerd voertuig met een vals kenteken en geladen vuurwapens," zei sheriff Chad Bianco van Riverside County zondagmiddag op de persconferentie. "Ik geloof echt dat we een nieuwe moordpoging hebben voorkomen." De sheriff gaf wel toe dat dat speculeren blijft.

Eerder meldden autoriteiten dat de veiligheid van Trump niet in gevaar is geweest. De verdachte, Vem Miller genaamd, werd zonder problemen opgepakt. Hij is op borgtocht vrijgelaten en aangeklaagd wegens wapenbezit.

Bedreiging

In juli overleefde Donald Trump een moordpoging. Een kogel schampte zijn oor bij een campagnebijeenkomst. In september werd een andere man aangeklaagd voor poging tot moord op Trump, omdat hij met een geweer in de bosjes was betrapt bij Trumps golfbaan in Palm Beach.

Miller ontkende tegenover het Amerikaanse Fox News dat hij plannen had om de oud-president te doden. Hij zei altijd rond te rijden met wapens in zijn wagen en juist een groot fan te zijn van Trump. "Ik bewonder hem enorm", verklaarde Miller telefonisch tegenover Fox News Digital. Hij stelde ook dat hij zijn wapens nooit gebruikt, maar ze uit voorzorg heeft omdat hij bedreigd zou worden. "Ik weet niks over vuurwapens. Ik ben een enorme beginner op dat gebied."

Het campagneteam van Trump liet weten de politie dankbaar te zijn voor de waakzaamheid. "We volgen de situatie en verzamelen meer informatie."

Meer uit Buitenland

Macron: Franse militair gedood 'tijdens een aanval' in Irak

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.

23 minuten geleden
VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

7 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

7 uur geleden
Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

8 uur geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

9 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

9 uur geleden