Politie zegt dat nieuwe moordaanslag op Trump is voorkomen
COACHELLA VALLEY (ANP/RTR) - De 49-jarige man die zaterdag is opgepakt om wapenbezit bij een bijeenkomst van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump had naast twee vuurwapens meerdere paspoorten bij zich en maakte gebruik van een neppe kentekenplaat op een niet-geregistreerd voertuig. De autoriteiten gaan ervan uit dat een moordpoging op Trump is voorkomen.
"Wat we weten is dat hij opdook met meerdere paspoorten met verschillende namen, een niet-geregistreerd voertuig met een vals kenteken en geladen vuurwapens," zei sheriff Chad Bianco van Riverside County zondagmiddag op de persconferentie. "Ik geloof echt dat we een nieuwe moordpoging hebben voorkomen." De sheriff gaf wel toe dat dat speculeren blijft.
Eerder meldden autoriteiten dat de veiligheid van Trump niet in gevaar is geweest. De verdachte, Vem Miller genaamd, werd zonder problemen opgepakt. Hij is op borgtocht vrijgelaten en aangeklaagd wegens wapenbezit.
Bedreiging
In juli overleefde Donald Trump een moordpoging. Een kogel schampte zijn oor bij een campagnebijeenkomst. In september werd een andere man aangeklaagd voor poging tot moord op Trump, omdat hij met een geweer in de bosjes was betrapt bij Trumps golfbaan in Palm Beach.
Miller ontkende tegenover het Amerikaanse Fox News dat hij plannen had om de oud-president te doden. Hij zei altijd rond te rijden met wapens in zijn wagen en juist een groot fan te zijn van Trump. "Ik bewonder hem enorm", verklaarde Miller telefonisch tegenover Fox News Digital. Hij stelde ook dat hij zijn wapens nooit gebruikt, maar ze uit voorzorg heeft omdat hij bedreigd zou worden. "Ik weet niks over vuurwapens. Ik ben een enorme beginner op dat gebied."
Het campagneteam van Trump liet weten de politie dankbaar te zijn voor de waakzaamheid. "We volgen de situatie en verzamelen meer informatie."
Meer uit Buitenland
AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
8 uur geleden