Politie maakt einde aan bomdreiging in buurt Capitool
WASHINGTON (ANP) - De politie heeft bij het Amerikaanse parlementsgebouw in Washington, het Capitool, een man in hechtenis genomen die gedreigd had met een bom. Urenlang was de wijde omgeving afgesloten en mochten mensen niet de straat op. Enkele panden werden uit voorzorg ontruimd, waaronder het Hooggerechtshof.
Ondertussen werd onderhandeld met de man in een pick-up, die beweerde dat hij een bom bij zich had. Uiteindelijk gaf hij zich over. Hij is geïdentificeerd als Floyd Ray Roseberry uit de staat North-Carolina. De politie wilde niet zeggen of er daadwerkelijk explosieven in het spel waren.
Roseberry had een kleine vrachtauto met open laadbak op de stoep bij de bibliotheek van het parlement geparkeerd. Deze Library of Congress geldt als een van de belangrijkste bibliotheken ter wereld. Vanuit zijn voertuig deed hij een livestream via Facebook, waarin hij sprak over "revolutie" en zijn poging president Biden aan de telefoon te krijgen. Zijn ex-vrouw vertelde tegen media dat bij haar ex-man schizofrenie is vastgesteld.
Het parlement is deze week niet in zitting, maar er zijn toch medewerkers en personeel aanwezig. Het Capitool moest begin april kort in lockdown toen een automobilist inreed op een veiligheidsbarrière. Begin januari werd het gebouw nog bestormd door aanhangers van toenmalig president Trump, die het niet eens waren met zijn verkiezingsnederlaag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
17 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
2 uur geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
5 uur geleden