Politie maakt einde aan bomdreiging in buurt Capitool
WASHINGTON (ANP) - De politie heeft bij het Amerikaanse parlementsgebouw in Washington, het Capitool, een man in hechtenis genomen die gedreigd had met een bom. Urenlang was de wijde omgeving afgesloten en mochten mensen niet de straat op. Enkele panden werden uit voorzorg ontruimd, waaronder het Hooggerechtshof.
Ondertussen werd onderhandeld met de man in een pick-up, die beweerde dat hij een bom bij zich had. Uiteindelijk gaf hij zich over. Hij is geïdentificeerd als Floyd Ray Roseberry uit de staat North-Carolina. De politie wilde niet zeggen of er daadwerkelijk explosieven in het spel waren.
Roseberry had een kleine vrachtauto met open laadbak op de stoep bij de bibliotheek van het parlement geparkeerd. Deze Library of Congress geldt als een van de belangrijkste bibliotheken ter wereld. Vanuit zijn voertuig deed hij een livestream via Facebook, waarin hij sprak over "revolutie" en zijn poging president Biden aan de telefoon te krijgen. Zijn ex-vrouw vertelde tegen media dat bij haar ex-man schizofrenie is vastgesteld.
Het parlement is deze week niet in zitting, maar er zijn toch medewerkers en personeel aanwezig. Het Capitool moest begin april kort in lockdown toen een automobilist inreed op een veiligheidsbarrière. Begin januari werd het gebouw nog bestormd door aanhangers van toenmalig president Trump, die het niet eens waren met zijn verkiezingsnederlaag.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
1 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
3 uur geleden