
Politie Israël doodt 3-jarig meisje op Westelijke Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft zondag een 3-jarig Palestijns meisje doodgeschoten op de Westelijke Jordaanoever. Het kind werd volgens de politie geraakt toen agenten met geweervuur reageerden op een auto die een controlepost probeerde te rammen.
Volgens een politieverklaring reed een bestuurder van een busje in op agenten bij een controlepost tussen Jeruzalem en Ramallah, nabij de Givat Ze'ev-nederzetting, wat hen ertoe aanzette het vuur te openen. "Als gevolg van het schieten op de terroristen raakte een meisje dat in een ander voertuig bij de controlepost zat gewond", aldus de politie. Ze overleed aan haar verwondingen.
De politie, die beelden deelde van de schietpartij, zei dat de vermoedelijke aanvallers ook waren neergeschoten. Hun toestand is nog niet duidelijk.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/DPA/AFP) - De 185 landen die in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat meldden verschillende delegaties na nachtelijk beraad over een laatste ontwerpverdrag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vindt vrijdag om 11.00 uur plaatselijke tijd (21.00 uur in Nederland) plaats in de Amerikaanse staat Alaska. Dat kondigde het Witte Huis aan. Eerder leek het overleg een half uur later te beginnen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenKABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
5 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
12 uur geleden