Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin opent treinverbinding met de Krim

Poetin opent treinverbinding met de Krim

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een treintraject geopend naar de Krim, het Oekraïense schiereiland dat zijn land in 2014 annexeerde. Poetin reed voor de gelegenheid mee in een trein over de 19 kilometer lange brug tussen het zuiden van Rusland en het gebied aan de Zwarte Zee.

De nieuwe treinverbinding verbindt de Krim met Moskou en Sint-Petersburg, de grootste steden van het land. Een eerste passagierstrein vertrok maandag al met honderden passagiers uit Sint-Petersburg. Die trein doet volgens Russische media ruim 43 uur over de rit naar Sebastopol.

Poetin keek bij het vertrek van de trein toe via een videoverbinding. Hij stelde dat volgend jaar zo'n 14 miljoen passagiers en 13 miljoen ton aan goederen vervoerd moeten worden over de lijn. Vanuit hoofdstad Moskou gaan dinsdag passagierstreinen rijden naar het geannexeerde schiereiland.

Oekraïne wil de Krim nog steeds terug en was tegen de bouw van de enorme brug.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

1 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

1 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

3 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

4 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

4 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

4 uur geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

5 uur geleden