Poetin opent treinverbinding met de Krim
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een treintraject geopend naar de Krim, het Oekraïense schiereiland dat zijn land in 2014 annexeerde. Poetin reed voor de gelegenheid mee in een trein over de 19 kilometer lange brug tussen het zuiden van Rusland en het gebied aan de Zwarte Zee.
De nieuwe treinverbinding verbindt de Krim met Moskou en Sint-Petersburg, de grootste steden van het land. Een eerste passagierstrein vertrok maandag al met honderden passagiers uit Sint-Petersburg. Die trein doet volgens Russische media ruim 43 uur over de rit naar Sebastopol.
Poetin keek bij het vertrek van de trein toe via een videoverbinding. Hij stelde dat volgend jaar zo'n 14 miljoen passagiers en 13 miljoen ton aan goederen vervoerd moeten worden over de lijn. Vanuit hoofdstad Moskou gaan dinsdag passagierstreinen rijden naar het geannexeerde schiereiland.
Oekraïne wil de Krim nog steeds terug en was tegen de bouw van de enorme brug.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
1 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
5 uur geleden