Poetin ontmoet president Iran na Iraanse aanval op Israël
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin spreekt de Iraanse president Masoud Pezeshkian vrijdag in het Centraal-Aziatische land Turkmenistan. Hun ontmoeting is anderhalve week na een grote Iraanse raketaanval op Israël als vergelding voor Israëlische acties. "De sterk geëscaleerde situatie in het Midden-Oosten" zal worden besproken, aldus een medewerker van Poetin.
Premier Dick Schoof belde zondag nog met Pezeshkian en veroordeelde de raketaanvallen op Israël. Schoof zei zich grote zorgen te maken over de verdere escalatie van geweld in het Midden-Oosten: "De cyclus van wraak en geweld moet door alle betrokken partijen zo snel mogelijk worden doorbroken."
Volgens de Arabische nieuwszender Al Jazeera benadrukte Pezeshkian tegen Schoof dat de aanval op Israël juist tot "rust en vrede" moet leiden. De president leidt de Iraanse regering, maar de hoogste leider van het land is ayatollah Ali Khamenei.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
8 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
12 uur geleden