Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Piloten Japan Airlines zagen toestel van kustwacht niet

Piloten Japan Airlines zagen toestel van kustwacht niet

TOKIO (ANP/AFP) - Piloten van Japan Airlines zagen het vliegtuig van de kustwacht niet voordat hun eigen toestel er tegenaan botste en vervolgens in brand vloog. De Japanse luchtvaartmaatschappij heeft dat donderdag bekendgemaakt over het ongeval van dinsdag.

De drie piloten hadden naar eigen zeggen geen "visueel contact" met het andere vliegtuig, aldus een woordvoerder. Wel zag een van hen een "object' vlak voor de botsing op vliegveld Haneda in Tokio. Het drietal wist pas van de brand af toen het op de hoogte werd gebracht door het cabinepersoneel.

De medewerkers openden in verband met de brand aanvankelijk alleen twee van de acht nooduitgangen, nadat zij toestemming hadden gekregen vanuit de cockpit. Een derde uitgang werd later geopend. Omdat het intercomsysteem was beschadigd, gebeurde dit zonder toestemming van de piloten. De evacuatie duurde 18 minuten.

Tegenstrijdige verklaringen

Alle 379 passagiers en bemanningsleden verlieten het toestel voordat het volledig vlam vatte. Twee personen raakten gewond. Vijf van de zes inzittenden van het kleinere vliegtuig kwamen om het leven. Onderzoekers uit Japan, Frankrijk, Canada en het Verenigd Koninkrijk onderzoeken het ongeval en gaan door de wrakstukken op de luchthaven, waar het vliegverkeer ook donderdag is verstoord.

Over de toedracht van het ongeval zijn tegenstrijdige verklaringen afgelegd. De Japanse autoriteiten zeiden woensdag op basis van transcripties dat het Japan Airlinesvliegtuig toestemming had voor een landing en dat het kustwachttoestel geen toestemming had voor vertrek. De piloot van de kustwacht zei dat zijn toestel toestemming had om de baan op te gaan.

Meer uit Buitenland

Trump wil nog niet zeggen of Verenigde Staten Iran gaan aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump wil nog niet zeggen of de Verenigde Staten Israël zullen helpen bij de aanvallen op Iran. "Misschien doe ik het, misschien ook niet", zei de Amerikaanse president tegen verslaggevers bij het Witte Huis. "Er is een groot verschil tussen nu en een week geleden."

1 uur geleden
Deel Europarlement wil sancties tegen Israël wegens genocide Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement vindt dat de Europese Commissie concrete acties tegen Israël moet ondernemen. Het land moet worden gestraft voor het plegen van genocide in Gaza, zeiden Europarlementariërs van de sociaaldemocraten, de liberale fractie Renew, de Groenen en de radicaal-linkse fractie woensdag in een debat in het Europees Parlement. Er moeten sancties komen, alle wapenleveranties aan Israël moeten worden stopgezet en het Associatieverdrag van de EU en Israël moet worden opgeschort.

1 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Teheran en omgeving

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw doelen in de Iraanse hoofdstad Teheran aangevallen. De Israëlische krijgsmacht meldt op X dat ze militaire doelen aanvalt in de omgeving van Teheran. Ook meldt Al Jazeera dat bij een luchthaven in Karaj, ten westen van Teheran, explosies zijn gehoord.

1 uur geleden
In 10 jaar 175.000 mensen op Middellandse Zee gered, zeggen ngo's

BERLIJN (ANP/AFP) - In de afgelopen tien jaar hebben hulporganisaties meer dan 175.000 migranten op de Middellandse Zee gered. De 21 organisaties schatten dat bijna 29.000 mensen sinds 2015 zijn overleden tijdens de oversteek

2 uur geleden
Israël: we hebben 1100 doelen aangevallen sinds vrijdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische strijdkrachten melden dat ze in enkele dagen meer dan 1100 doelen in Iran hebben bestookt. "We hebben het Iraanse regime zware klappen toegebracht, waardoor ze zijn teruggedrongen naar centraal Iran. Ze richten zich nu op het afvuren van raketten vanuit de regio rond Isfahan", zei een woordvoerder van de krijgsmacht.

3 uur geleden
Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

4 uur geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

4 uur geleden