Pieterse wint eerste wereldbekerwedstrijd mountainbike
NOVE MESTO (ANP) - Puck Pieterse heeft op de mountainbike de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in de discipline crosscountry gewonnen. De 21-jarige Amersfoortse van Alpecin-Deceuninck reed in het Tsjechische Nove Mesto bij haar debuut in de slotronde weg bij wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot, die even daarvoor de leiding nog had overgenomen van de Nederlandse. Pieterse hield bij de finish 5 seconden over op de Française.
Pieterse reed in de vierde en vijfde ronde al even aan de leiding, maar zag Ferrand-Prévot in de voorlaatste ronde weer voor haar rijden. In de laatste ronde nam het Nederlandse multitalent weer over en liet de wereldkampioene definitief achter zich. Loana Lecomte uit Frankrijk werd derde, Anne Terpstra moest genoegen nemen met de zesde plek. Fem van Empel, net als Pieterse een wereldtopper in het veldrijden, werd zeventiende.
Pieterse reageerde vol ongeloof op haar overwinning. "Ik weet niet wat er gebeurd is. De start was heel snel, ik dacht dat ik mezelf daarbij had opgeblazen. Maar het lijkt erop dat dat ook voor anderen gold. Ineens reed ik voor de overwinning. Ik wist niet wat ik moest doen, maar het is me gelukt." Pieterse is ook actief op de weg. Ze eindigde in maart als zesde in Strade Bianche.
Shortrace
Vrijdag stond voor de mountainbikers al een zogeheten shortrace op het programma in Nove Mesto, waarin Pieterse zevende werd. De Oostenrijkse Laura Stigger won die wedstrijd.
De wereldbekerwedstrijden tellen mee voor de kwalificatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs.
Pidcock
Bij de mannen won olympisch kampioen Tom Pidcock in Nove Mesto. De Brit kwam ten val maar was uiteindelijk alsnog te sterk voor Joshua Dubau uit Frankrijk. De Nederlandse David Nordemann werd 49e, Milan Vader haalde bij zijn rentree de finish niet. De 27-jarige Middelburger heeft lang moeten revalideren nadat hij door een zware val in de Ronde van Baskenland in april 2022 in een kunstmatige coma had gelegen. Vader reed zijn eerste wereldbekerwedstrijd sinds september 2021.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden