Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pieterse wint eerste wereldbekerwedstrijd mountainbike

Pieterse wint eerste wereldbekerwedstrijd mountainbike

NOVE MESTO (ANP) - Puck Pieterse heeft op de mountainbike de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in de discipline crosscountry gewonnen. De 21-jarige Amersfoortse van Alpecin-Deceuninck reed in het Tsjechische Nove Mesto bij haar debuut in de slotronde weg bij wereldkampioene Pauline Ferrand-Prévot, die even daarvoor de leiding nog had overgenomen van de Nederlandse. Pieterse hield bij de finish 5 seconden over op de Française.

Pieterse reed in de vierde en vijfde ronde al even aan de leiding, maar zag Ferrand-Prévot in de voorlaatste ronde weer voor haar rijden. In de laatste ronde nam het Nederlandse multitalent weer over en liet de wereldkampioene definitief achter zich. Loana Lecomte uit Frankrijk werd derde, Anne Terpstra moest genoegen nemen met de zesde plek. Fem van Empel, net als Pieterse een wereldtopper in het veldrijden, werd zeventiende.

Pieterse reageerde vol ongeloof op haar overwinning. "Ik weet niet wat er gebeurd is. De start was heel snel, ik dacht dat ik mezelf daarbij had opgeblazen. Maar het lijkt erop dat dat ook voor anderen gold. Ineens reed ik voor de overwinning. Ik wist niet wat ik moest doen, maar het is me gelukt." Pieterse is ook actief op de weg. Ze eindigde in maart als zesde in Strade Bianche.

Shortrace

Vrijdag stond voor de mountainbikers al een zogeheten shortrace op het programma in Nove Mesto, waarin Pieterse zevende werd. De Oostenrijkse Laura Stigger won die wedstrijd.

De wereldbekerwedstrijden tellen mee voor de kwalificatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs.

Pidcock

Bij de mannen won olympisch kampioen Tom Pidcock in Nove Mesto. De Brit kwam ten val maar was uiteindelijk alsnog te sterk voor Joshua Dubau uit Frankrijk. De Nederlandse David Nordemann werd 49e, Milan Vader haalde bij zijn rentree de finish niet. De 27-jarige Middelburger heeft lang moeten revalideren nadat hij door een zware val in de Ronde van Baskenland in april 2022 in een kunstmatige coma had gelegen. Vader reed zijn eerste wereldbekerwedstrijd sinds september 2021.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

3 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

4 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

4 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

5 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

6 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

7 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

7 uur geleden