Paus wilde niet beademd worden via buisje in luchtpijp
VATICAANSTAD (ANP/DPA) - Paus Franciscus besloot in de weken voor zijn dood dat hij geen invasieve beademing wilde. Daarbij wordt een buis in de luchtpijp van een patiënt ingebracht, waardoor die kunstmatig beademd kan worden.
"Tijdens zijn laatste ziekenhuisopname heeft hij uitdrukkelijk verzocht dat er onder geen enkele omstandigheid intubatie mag worden uitgevoerd", aldus zijn arts Sergio Alfieri tegen de krant La Repubblica. De paus zou een soortgelijk verzoek hebben gedaan tijdens een ziekenhuisopname in 2021.
De 88-jarige Franciscus werd halverwege februari opgenomen in het ziekenhuis en kon pas na 38 dagen naar huis. Hij had een dubbele longontsteking en zijn toestand was enige tijd kritiek. De paus kreeg tijdens en na zijn ziekenhuisopname extra zuurstof toegediend via een slangetje in zijn neus. Ook droeg hij in het ziekenhuis af en toe een zuurstofmasker.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
1 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
9 uur geleden