Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus vraagt meer respect voor vrouw

Paus vraagt meer respect voor vrouw

VATCAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Paus Franciscus heeft zich in de eerste mis van het jaar fel gekeerd tegen geweld tegen vrouwen en misbruik en uitbuiting van vrouwen. Geweld tegen vrouwen is geweld tegen God, aldus de paus. Hij noemde het godslasterlijk dat de vrouw die "bron van het leven is", wordt mishandeld en dat haar lichaam als een object "wordt geofferd op de profane altaren van reclame, van winstbejag en van pornografie. Het lichaam moet gerespecteerd en geëerd worden", zei de kerkleider.

In de Rooms-Katholieke Kerk heet 1 januari ook de heiligendag van Maria Moeder van God. Het lichaam van de vrouw baarde onze redder, aldus Franciscus die ook een lans brak voor migrantenmoeders: "Veel moeders maken wanhopig met hun kinderen erg gevaarlijke reizen om ze zicht op een betere toekomst te bieden. Maar als ze aankomen worden ze meestal beoordeeld door mensen met een volle maag, met een heleboel eigendommen en een leeg hart."

De paus heeft ook zijn excuses gemaakt voor zijn "slechte voorbeeld" van dinsdagavond. Hij ontworstelde zich op het Sint-Pieterplein duidelijk geïrriteerd en onder meer met een tik aan een vrouw die zijn arm had gegrepen en niet losliet.

Meer uit Buitenland

Filipijns parlement stemt in met afzettingsprocedure Sara Duterte

QUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.

10 minuten geleden
EU legt opnieuw sancties op om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.

15 minuten geleden
Rusland en Oekraïne melden ondanks bestand nieuwe aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.

55 minuten geleden
EU-lidstaten schrappen opschorting associatieverdrag met Syrië

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.

2 uur geleden
Starmer vecht voor politieke toekomst na verkiezingsnederlaag

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.

2 uur geleden
Kos: in de EU is er plaats voor alle Westelijke Balkanstaten

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.

2 uur geleden
Litouwen en Letland willen vertrekkende troepen VS wel overnemen

BRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.

2 uur geleden