Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Koeman staat achter wisselbeleid in duel met Japan

Bondscoach Koeman staat achter wisselbeleid in duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman staat achter zijn wisselbeleid in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal met Japan (2-2) op het WK. "Daar heb ik zeker geen spijt van", zei de bondscoach in de perskamer van het Dallas Stadium.

Koeman wisselde bij een voorsprong van 2-1 Donyell Malen, Crysencio Summerville en Tijjani Reijnders voor Memphis Depay, Teun Koopmeiners en Quinten Timber. Even later moest ook middenvelder Ryan Gravenberch plaatsmaken voor verdediger Nathan Aké. Daarna verloor Nederland het initiatief en sloeg Japan in de 88e minuut toe met een gelijkmaker na een spelhervatting.

De bondscoach vond niet dat Japan in de slotfase sterker werd omdat hij verdedigend wisselde. "Japan werd ook beter na onze openingstreffer", counterde hij. "Toen vonden ze het ook tijd om meer druk te zetten. Dat deden ze na de 2-1 van ons ook. Dan is het heel zonde dat die 2-2 nog zo laat uit een spelhervatting valt. We hadden daarmee ook pech. Die bal werd volgens mij nog van richting veranderd."

"Ik wisselde juist omdat ik zag dat we het lastig kregen", zei Koeman. "Memphis en Koopmeiners zijn spelers die een bal vast kunnen houden en onze buitenspelers zetten onvoldoende druk op hun backs die plotseling wel naar voren gingen", doelde hij op Cody Gakpo en Crysencio Summerville. "Ik denk dat jullie Japan minder hoog inschatten dan ik. We zien na het WK wel wie gelijk heeft."

"In Nederland leeft soms het idee dat wij de bal moeten hebben en dan iedereen moeten wegspelen. Dit was niet het beste spel dat we kunnen brengen. Maar ik vond dit wel een topwedstrijd. Hier kunnen we mee verder. Als we verder in het toernooi willen komen, dan is er meer nodig. Maar een gelijkspel tegen Japan is geen slecht resultaat. Ik ben tevreden over mijn elftal. Het is wel jammer dat we twee keer een voorsprong hebben verspeeld."

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

2 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

3 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

7 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

9 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

10 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

10 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

10 uur geleden