Van Hecke houdt flinke wond aan oog over aan duel met Japan
ARLINGTON (ANP) - Oranje-international Jan Paul van Hecke heeft een flinke wond aan zijn rechteroog overgehouden aan de eerste WK-wedstrijd tegen Japan. De verdediger kwam, na een voorzet vanaf de zijkant, al in de eerste minuut in aanraking met een hoofd van een van de Japanse spelers.
"Het is een beetje stijf nu, maar ik denk dat het verder wel meevalt", vertelde Van Hecke in het Dallas Stadium aan de Nederlandse media.
Van Hecke, die een grote blauwe plek onder zijn oog heeft, baalde van de late gelijkmaker van Japan: 2-2. "Ik vond dat ze niet veel creëerden. Het is jammer dat die gelijkmaker uit een standaardsituatie valt", aldus de speler van Brighton & Hove Albion, die Nederland het initiatief uit handen zag geven nadat Crysencio Summerville voor een voorsprong van 2-1 zorgde. "Doelpunten veranderen wedstrijden. Soms is de gedachte die je daarna hebt, niet goed. Maar zo werkt voetbal wel."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
2 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
9 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
10 uur geleden