
Paus stierf in eigen appartement
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De paus is overleden in zijn eigen appartement, meldt het Vaticaan. De officiële doodsoorzaak wordt waarschijnlijk maandagavond bekendgemaakt, nadat de camerlengo het overlijden ceremonieel heeft vastgesteld.
De paus woonde in een klein appartement in de Domus Sanctae Marthae, wat eigenlijk het gastenverblijf van het Vaticaan is. Zijn keuze voor die plek, en niet het Apostolisch Paleis waar pauzen normaal gesproken wonen, werd gezien als symbolisch voor zijn sobere leefstijl. Zo droeg hij bijvoorbeeld ook altijd witte gewaden in plaats van de versierde kleding die zijn voorgangers vaak droegen.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese generaal Muhoozi Kainerugaba zegt een bodyguard van oppositieleider Bobi Wine vast te houden in zijn kelder en te martelen. De legerleider, die ook de zoon is van president Yoweri Museveni schreef op X dat hij de lijfwacht heeft geslagen en kaalgeschoren en deelt een waarschuwing aan Wine: "Jij bent de volgende."
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend om de federale financiering van de publieke omroepen NPR en PBS stop te zetten. Hij beschuldigt ze van partijdigheid.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de belastingvrije status van de universiteit Harvard afnemen. De prestigieuze onderwijsinstelling weigert mee te werken aan eisen van Trumps regering.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer noemt de uitslag van de lokale verkiezingen "teleurstellend" voor zijn partij Labour. Succes was er vooral voor de rechts-populistische partij Reform UK van Brexitvoorvechter Nigel Farage.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De partijleiders van Alternative für Deutschland (AfD) noemen het een "zware klap voor de Duitse democratie" dat hun politieke partij door de inlichtingendienst is aangemerkt als extremistische organisatie. Ze verwerpen dat stempel en spreken van een politiek gemotiveerde beslissing.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz vindt dat een eventuele procedure voor het verbieden van Alternative für Deutschland (AfD) niet overhaast moet worden. Hij zei dat nadat de landelijke inlichtingendienst in Duitsland had besloten de rechtse partij als extremistisch te bestempelen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement stemt donderdag over de mineralendeal met de Verenigde Staten, meldt een parlementslid op Telegram. Het akkoord werd deze week ondertekend, maar moet nog worden bekrachtigd door de volksvertegenwoordiging in Kyiv.
4 uur geleden