
Paus in ziekenhuis voor 'geplande operatie' aan dikke darm
ROME (ANP/RTR/DPA) - Paus Franciscus is zondagmiddag opgenomen in een ziekenhuis in Rome voor een "geplande operatie" aan zijn dikke darm. Dat heeft woordvoerder Matteo Bruni van het Vaticaan bekendgemaakt. Wanneer de operatie van de 84-jarige kerkvader exact zal plaatsvinden is niet bekend. Bruni laat weten dat er een verklaring komt na afloop van de operatie.
Volgens het Vaticaan heeft Franciscus een darmziekte. Hierdoor ontstaan uitsteeksels in de darmwand die ontstoken kunnen raken, een aandoening die diverticulitis heet. De ziekte komt veel voor bij ouderen en kan soms tot pijn of koorts leiden.
Het ziekenhuis waar de paus wordt geopereerd maakt deel uit van de medische en chirurgische faculteit van de Katholieke Universiteit van het Heilig Hart in Rome. Pausen zijn daar in het verleden herhaaldelijk behandeld.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.
11 uur geleden