Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky
VATICAANSTAD/DUBROVNIK (ANP/AFP) - De paus ontvangt vrijdagmorgen in het Vaticaan de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky. De ontmoeting duurt volgens de planning ongeveer een half uur en begint om 09.30 uur, aldus het Vaticaan.
Zelensky zou zaterdag naar een Amerikaanse basis in het Duitse Ramstein gaan voor een topconferentie met bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne. Hij wilde daar "een plan voor de overwinning op Rusland presenteren". De conferentie was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden, maar die heeft afgezegd als gevolg van het dreigende gevaar van de orkaan Milton die donderdagmorgen op de westkust van Florida wordt verwacht. De top in Ramstein is daarom afgezegd.
Woensdag is Zelensky in Kroatië aangekomen. Dat land heeft een topconferentie georganiseerd met leiders van de Balkan en met Zelensky in Dubrovnik. Volgens het gastland wordt er onder meer gesproken over de internationale inspanningen om vrede dichterbij te brengen en over steun aan Oekraïne. Het is de derde conferentie van Oekraïne met landen in het zuidoosten van Europa over de oorlog in Oekraïne. Het is het eerste bezoek van president Zelensky aan Kroatië.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
1 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
4 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
7 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
10 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
11 uur geleden