Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky

Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky

VATICAANSTAD/DUBROVNIK (ANP/AFP) - De paus ontvangt vrijdagmorgen in het Vaticaan de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky. De ontmoeting duurt volgens de planning ongeveer een half uur en begint om 09.30 uur, aldus het Vaticaan.

Zelensky zou zaterdag naar een Amerikaanse basis in het Duitse Ramstein gaan voor een topconferentie met bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne. Hij wilde daar "een plan voor de overwinning op Rusland presenteren". De conferentie was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden, maar die heeft afgezegd als gevolg van het dreigende gevaar van de orkaan Milton die donderdagmorgen op de westkust van Florida wordt verwacht. De top in Ramstein is daarom afgezegd.

Woensdag is Zelensky in Kroatië aangekomen. Dat land heeft een topconferentie georganiseerd met leiders van de Balkan en met Zelensky in Dubrovnik. Volgens het gastland wordt er onder meer gesproken over de internationale inspanningen om vrede dichterbij te brengen en over steun aan Oekraïne. Het is de derde conferentie van Oekraïne met landen in het zuidoosten van Europa over de oorlog in Oekraïne. Het is het eerste bezoek van president Zelensky aan Kroatië.

Meer uit Buitenland

Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

31 minuten geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

1 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

1 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

1 uur geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

2 uur geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

2 uur geleden
VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

3 uur geleden