Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky
VATICAANSTAD/DUBROVNIK (ANP/AFP) - De paus ontvangt vrijdagmorgen in het Vaticaan de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky. De ontmoeting duurt volgens de planning ongeveer een half uur en begint om 09.30 uur, aldus het Vaticaan.
Zelensky zou zaterdag naar een Amerikaanse basis in het Duitse Ramstein gaan voor een topconferentie met bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne. Hij wilde daar "een plan voor de overwinning op Rusland presenteren". De conferentie was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden, maar die heeft afgezegd als gevolg van het dreigende gevaar van de orkaan Milton die donderdagmorgen op de westkust van Florida wordt verwacht. De top in Ramstein is daarom afgezegd.
Woensdag is Zelensky in Kroatië aangekomen. Dat land heeft een topconferentie georganiseerd met leiders van de Balkan en met Zelensky in Dubrovnik. Volgens het gastland wordt er onder meer gesproken over de internationale inspanningen om vrede dichterbij te brengen en over steun aan Oekraïne. Het is de derde conferentie van Oekraïne met landen in het zuidoosten van Europa over de oorlog in Oekraïne. Het is het eerste bezoek van president Zelensky aan Kroatië.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet Europeser worden nu de VS hun blik buiten Europa richten, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Er moet een specifieke Europese pijler in het militaire bondgenootschap komen om de inspanningen en investeringen op elkaar af te stemmen, zei de politica op de jaarlijkse bijeenkomst van het Europees Defensieagentschap in Brussel. Dat draagt bij aan een betere lastenverdeling en militaire slagkracht in Europa, zei ze.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil een aantal afspraken met de Verenigde Staten over de wederopbouw van het land na de oorlog nog verder uitwerken, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Het gaat onder meer over de financiering.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea Kim Keon-hee is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Ze heeft volgens de rechter dure cadeaus aangenomen van de omstreden Verenigingskerk en is schuldig bevonden aan corruptie. Van andere misdrijven is ze vrijgesproken. Nu zit zowel Kim als haar echtgenoot Yoon Suk-yeol vast.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".
6 uur geleden