Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky

Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky

VATICAANSTAD/DUBROVNIK (ANP/AFP) - De paus ontvangt vrijdagmorgen in het Vaticaan de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky. De ontmoeting duurt volgens de planning ongeveer een half uur en begint om 09.30 uur, aldus het Vaticaan.

Zelensky zou zaterdag naar een Amerikaanse basis in het Duitse Ramstein gaan voor een topconferentie met bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne. Hij wilde daar "een plan voor de overwinning op Rusland presenteren". De conferentie was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden, maar die heeft afgezegd als gevolg van het dreigende gevaar van de orkaan Milton die donderdagmorgen op de westkust van Florida wordt verwacht. De top in Ramstein is daarom afgezegd.

Woensdag is Zelensky in Kroatië aangekomen. Dat land heeft een topconferentie georganiseerd met leiders van de Balkan en met Zelensky in Dubrovnik. Volgens het gastland wordt er onder meer gesproken over de internationale inspanningen om vrede dichterbij te brengen en over steun aan Oekraïne. Het is de derde conferentie van Oekraïne met landen in het zuidoosten van Europa over de oorlog in Oekraïne. Het is het eerste bezoek van president Zelensky aan Kroatië.

Meer uit Buitenland

A7 richting Lyon goeddeels geblokkeerd door actie chauffeurs

LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.

53 minuten geleden
Rosatom: aanvallen kerncentrale Iran gevaar nucleaire veiligheid

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale ⁠Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.

2 uur geleden
Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

4 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

5 uur geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

6 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

8 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

9 uur geleden