Paus Franciscus ontvangt vrijdag Oekraïense leider Zelensky
VATICAANSTAD/DUBROVNIK (ANP/AFP) - De paus ontvangt vrijdagmorgen in het Vaticaan de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky. De ontmoeting duurt volgens de planning ongeveer een half uur en begint om 09.30 uur, aldus het Vaticaan.
Zelensky zou zaterdag naar een Amerikaanse basis in het Duitse Ramstein gaan voor een topconferentie met bondgenoten over militaire steun aan Oekraïne. Hij wilde daar "een plan voor de overwinning op Rusland presenteren". De conferentie was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden, maar die heeft afgezegd als gevolg van het dreigende gevaar van de orkaan Milton die donderdagmorgen op de westkust van Florida wordt verwacht. De top in Ramstein is daarom afgezegd.
Woensdag is Zelensky in Kroatië aangekomen. Dat land heeft een topconferentie georganiseerd met leiders van de Balkan en met Zelensky in Dubrovnik. Volgens het gastland wordt er onder meer gesproken over de internationale inspanningen om vrede dichterbij te brengen en over steun aan Oekraïne. Het is de derde conferentie van Oekraïne met landen in het zuidoosten van Europa over de oorlog in Oekraïne. Het is het eerste bezoek van president Zelensky aan Kroatië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
28 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
2 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
5 uur geleden