
Paul verdedigt wegbezuinigingen maatschappelijke diensttijd
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs) blijft verdedigen dat de maatschappelijke diensttijd wordt wegbezuinigd, ondanks aandringen van CDA en ChristenUnie om hiervan af te zien. Ze ziet de meerwaarde in van dit programma om jongeren vrijwilligerswerk te laten doen. Maar tijdens het debat over de onderwijsbegroting zei ze dat bezuinigingen nu eenmaal nodig zijn.
De diensttijd was volgens Paul "wellicht gebleven" als meer geld beschikbaar was in de schatkist. De bezuiniging moet uiteindelijk 200 miljoen euro per jaar opleveren. De staatssecretaris snijdt liever in de maatschappelijke diensttijd dan in het "primaire proces": het onderwijs op scholen en dan vooral lezen en schrijven.
D66, CDA, JA21, ChristenUnie en SP dreigen tegen de onderwijsbegroting te stemmen, tenzij 1,3 van de 2 miljard aan bezuinigingen op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap worden teruggedraaid. Dit verbond is sinds woensdag in onderhandeling met de coalitie, die oppositiepartijen nodig heeft in de Eerste Kamer en wil voorkomen dat de begroting daar sneuvelt. CDA-leider Henri Bontenbal zei bij binnenkomst dat hij zich moeilijk een deal kon voorstellen zonder concessies over de maatschappelijke diensttijd.
Meer uit Politiek
UTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het "niet goed" dat een deel van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag presenteert, al op straat ligt. Hij zou ze liever "in één keer" bekendmaken, zodat kiezers "het eerlijke verhaal" zien, inclusief de minder leuke maatregelen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten is geschrokken van de situatie in Beverwijk en Heemskerk waar alle middelbare scholen vrijdag dichtblijven vanwege dreiging en berichten op sociale media. De VVD'er zegt dat het lokale gezag dit eerst moet aanpakken en dat hij daar geen rol in speelt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt de nationale CO2-heffing voor de industrie buiten werking. Dat staat in de plannen die op Prinsjesdag bekend worden gemaakt, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf. Een Kamermeerderheid onder aanvoering van het CDA drong al eerder aan op deze stap, waaraan klimaat- en energieminister Sophie Hermans (VVD) nu gehoor geeft.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66, GL-PvdA, CDA, NSC en SP willen dat de minister van Justitie niet langer het Openbaar Ministerie opdracht kan geven om tot vervolging over te gaan. De partijen zijn overwegend positief over een wetsvoorstel om dat te regelen, op initiatief van D66-Kamerlid Joost Sneller. VVD en BBB willen die bevoegdheid juist behouden.
2 dagen geleden