
Partijen willen ook bibliotheken weer open laten gaan
DEN HAAG (ANP) - Verschillende partijen in de Tweede Kamer willen dat ook bibliotheken volgende week weer open mogen, mits de situatie in de ziekenhuizen dat toelaat. D66, CDA, PvdA en ChristenUnie dienen een voorstel daartoe in tijdens het debat over de aanpak van het coronavirus.
D66-Kamerlid Jan Paternotte vindt het krom dat boekwinkels, zij het met beperkingen, wel open zijn en bibliotheken niet. "Je mag wel naar binnen lopen en een boek kopen, maar niet naar binnen lopen en een boek lenen." Hij vindt dat bibliotheken een "belangrijke lokale functie" hebben en dat heropening waarschijnlijk niet tot meer regionale reisbewegingen leidt.
Het Outbreak Management Team (OMT) adviseerde begin deze maand om bibliotheken bij stap twee van het heropeningsplan open te laten gaan met inzet van toegangstesten. Maar de invoering van toegangstesten heeft vertraging opgelopen en boven wil het kabinet toegangstesten niet inzetten voor bibliotheken. De partijen willen nu dat bibliotheken alsnog deel gaan uitmaken van de tweede stap van de versoepelingen, die onder voorbehoud volgende week wordt gezet.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse prins Andrew was aanvankelijk heel tevreden over het veelbesproken tv-interview dat hij in 2019 gaf aan BBC Newsnight. Producer Sam McAlister, die bij het gesprek aanwezig was, zegt dat de zoon van koningin Elizabeth na afloop blij was met hoe het interview was verlopen en dat hij daarna zelfs het hele team een rondleiding wilde geven.
2 dagen geledenGDYNIA (ANP) - Het Poolse festival Open'er in Gdynia is vrijdagavond tijdelijk stilgelegd vanwege noodweer. Daardoor werden optredens van onder anderen Dua Lipa en Megan Thee Stallion geannuleerd. De Nederlandse afsluiter Martin Garrix begon later aan zijn show.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Het gaat nog zeker twee jaar duren voordat het 26e avontuur van geheim agent 007 gedraaid gaat worden. Dat heeft producent Barbara Broccoli gezegd in een interview met Deadline. De lange productietijd van de volgende film hangt onder meer samen met het vertrek van hoofdrolspeler Daniel Craig. "We moeten James Bond opnieuw gaan uitvinden", aldus Broccoli.
5 dagen geledenHOUTEN (ANP) - Netflix scoort van alle streamingdiensten die in Nederland beschikbaar zijn het beste als het gaat om tevredenheid bij kijkers. Volgens marktonderzoeker Telecompaper is de zogeheten net promotor score van Netflix wel flink gedaald. Evengoed is Netflix nog altijd de nummer een. Bijna de helft van de ondervraagden geeft aan niet tevreden te zijn over Viaplay, dat sinds dit seizoen onder andere de Formule 1 uitzendt.
5 dagen geledenHILVERSUM (ANP) - Philippe Geubels, Erik van Muiswinkel, Anniko van Santen en Tim Senders behoren tot de deelnemers van het nieuwe seizoen van De slimste mens. Op maandag 11 juli start het twintigste seizoen van de kennisquiz op NPO 2.
1 week geledenHILVERSUM (ANP) - Het nieuwe seizoen van de serie Judas is dit najaar te zien op Videoland. Het tweede seizoen, met als titel Judas II: Dagboek van een Getuige, is het vervolg op Judas dat in 2019 op de streamingdienst verscheen.
1 week geledenARNHEM (ANP) - Ton Wiggers, de oprichter en scheidend directeur van het dansgezelschap Introdans, heeft zaterdagavond van prinses Margriet de eremedaille voor Kunst en Wetenschap van de Huisorde van Oranje uitgereikt gekregen. Wiggers ontving de onderscheiding in Stadstheater Arnhem na afloop van de laatste voorstelling van het theaterseizoen. In de pauze had hij al de Gouden Erepenning van de provincie Gelderland ontvangen.
1 week geleden