Partij voor de Dieren wil met Ouwehand de verkiezingen in
DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Partij voor de Dieren wil volgend jaar met Esther Ouwehand als lijsttrekker de verkiezingen in. Ouwehand zit sinds 2006 in de Tweede Kamer en nam in oktober het fractievoorzitterschap en partijleiderschap over van Marianne Thieme. Dat deed zij volgens het bestuur "op overtuigende wijze".
Het bestuur wijst op haar inzet in dossiers als veehouderij, stikstofcrisis, landbouwgif en haar strijd tegen vrijhandelsverdragen en haar ijver voor een "radicaal ander economisch model waarin vervuilers niet langer gesubsidieerd worden, maar moeten boeten voor milieu-onvriendelijk gedrag. Ze bestrijdt het concept van oneindige economische groei op een aarde die niet meegroeit."
Ouwehand nam eind september het fractievoorzitterschap van Thieme over. Kort daarna brak er een crisis uit in de partij. Voorzitter Sebastiaan Wolswinkel werd uit de partij gezet. Hij pleitte voor meer transparantie en interne discussie. Volgens de partij had Wolswinkel stelselmatig bestuursbesluiten naast zich neergelegd en de partij beschadigd in de media.
Verkiezingscongres
De partijleden moeten op het verkiezingscongres in november nog een klap geven op haar kandidatuur en de andere kandidaten op de lijst.
Ouwehand is de enige die heeft gesolliciteerd op het lijsttrekkerschap. De procedure is gesloten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
11 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
11 uur geleden