Parlement Zuid-Korea verbiedt handel in hondenvlees
SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse parlement heeft ingestemd met een verbod op het fokken, slachten en verkopen van honden voor consumptie vanaf 2027. Het eten van hondenvlees maakt al eeuwen deel uit van de Zuid-Koreaanse keuken, maar verliest al decennialang aan populariteit.
De consumptie van hondenvlees is volgens dierenactivisten reden voor internationale schaamte. Voornamelijk jongeren en inwoners van stedelijke gebieden eten het niet, omdat ze honden als familiedieren beschouwen en door kritiek op de wijze waarop honden worden geslacht. Het zijn vooral ouderen die nog hondenvlees eten.
Zuid-Korea telt volgens overheidscijfers ruim 1100 boerderijen waar honden worden gefokt voor consumptie en zo'n 1600 restaurants waar het vlees wordt geserveerd. Overtredingen kunnen worden bestraft met een celstraf van maximaal drie jaar of boetes tot 30 miljoen won (ruim 20.800 euro).
De wet was voorgesteld door de regeringspartij en werd gesteund door de belangrijkste oppositiepartij. De steun voor het verbod groeide onder Yoon Suk-yeol, die in mei 2022 aantrad. Hij is een uitgesproken tegenstander van de consumptie van hondenvlees. Yoon en zijn vrouw hebben thuis zes honden en acht katten.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
8 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
9 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
9 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
10 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
11 uur geleden