Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Zuid-Korea verbiedt handel in hondenvlees

Parlement Zuid-Korea verbiedt handel in hondenvlees

SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse parlement heeft ingestemd met een verbod op het fokken, slachten en verkopen van honden voor consumptie vanaf 2027. Het eten van hondenvlees maakt al eeuwen deel uit van de Zuid-Koreaanse keuken, maar verliest al decennialang aan populariteit.

De consumptie van hondenvlees is volgens dierenactivisten reden voor internationale schaamte. Voornamelijk jongeren en inwoners van stedelijke gebieden eten het niet, omdat ze honden als familiedieren beschouwen en door kritiek op de wijze waarop honden worden geslacht. Het zijn vooral ouderen die nog hondenvlees eten.

Zuid-Korea telt volgens overheidscijfers ruim 1100 boerderijen waar honden worden gefokt voor consumptie en zo'n 1600 restaurants waar het vlees wordt geserveerd. Overtredingen kunnen worden bestraft met een celstraf van maximaal drie jaar of boetes tot 30 miljoen won (ruim 20.800 euro).

De wet was voorgesteld door de regeringspartij en werd gesteund door de belangrijkste oppositiepartij. De steun voor het verbod groeide onder Yoon Suk-yeol, die in mei 2022 aantrad. Hij is een uitgesproken tegenstander van de consumptie van hondenvlees. Yoon en zijn vrouw hebben thuis zes honden en acht katten.

Meer uit Buitenland

VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

42 minuten geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

1 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

1 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

1 uur geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

2 uur geleden
Trump over Iran: blijf demonstreren, hulp is onderweg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

2 uur geleden