Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs maakt zich op voor onweer en aanhoudende hitte

Parijs maakt zich op voor onweer en aanhoudende hitte

PARIJS (ANP) - Na een hete dag met temperaturen tot boven de 30 graden in Parijs, kunnen woensdagavond onweersbuien over de stad trekken, meldt de Franse weerdienst Météo-France. In de Franse hoofdstad vinden sinds vorige week vrijdag de Olympische Spelen plaats.

Waar het onweer precies zal toeslaan, is moeilijk te voorspellen, maar de weerdienst waarschuwt dat het lokaal hevig kan zijn, met blikseminslagen, forse regenval, hagel en rukwinden. Ook donderdag in de loop van de dag blijven dergelijke onweersbuien mogelijk.

Ook na het stormweer blijft het erg warm in Frankrijk. In Parijs wordt het donderdag mogelijk een paar graden koeler dan op woensdag, met temperaturen net onder de 30 graden. Ook in het weekend houdt de warmte aan. In het zuiden van Frankrijk wordt het nog warmer dan in Parijs, met aan de zuidkust temperaturen tot boven de 30 graden. In de buurt van de steden Perpignan en Montpellier worden zeker tot in het weekend temperaturen tot 35 graden voorspeld.

De Olympische Spelen kampten in slechts een week tijd met erg uiteenlopende weersomstandigheden. Bij de openingsceremonie vorige week vrijdag regende het erg hard, terwijl het de voorbije dagen juist uitzonderlijk heet werd.

Meer uit Buitenland

Justitie: bomaanslag Monaco was waarschijnlijk geen eenmansactie

MONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.

19 minuten geleden
Interpol zoekt Oekraïense vrouw (39) na bomaanslag Monaco

MONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.

1 uur geleden
Frankrijk zag flinke toename sterfgevallen tijdens hittegolf

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.

2 uur geleden
Zelensky: reddingsoperaties in Kyiv gaan door na Russische aanval

KYIV (ANP) - De reddingsoperaties in Kyiv gaan door na de grote Russische aanval donderdag op de Oekraïense hoofdstad. Dat meldt de Oekraïense president Zelensky op X. "Hulpverleners hebben al een aanzienlijk deel van het puin kunnen ruimen, maar er worden nog tien mensen vermist", schrijft hij.

2 uur geleden
Eerste publieke optreden bevelhebber Iraanse Garde sinds oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.

4 uur geleden
Doden in Oekraïne na nieuwe Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.

4 uur geleden
Krant: onderzoek naar schade in Brussel na groot VS-feest

BRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.

4 uur geleden