Parijs maakt zich op voor onweer en aanhoudende hitte
PARIJS (ANP) - Na een hete dag met temperaturen tot boven de 30 graden in Parijs, kunnen woensdagavond onweersbuien over de stad trekken, meldt de Franse weerdienst Météo-France. In de Franse hoofdstad vinden sinds vorige week vrijdag de Olympische Spelen plaats.
Waar het onweer precies zal toeslaan, is moeilijk te voorspellen, maar de weerdienst waarschuwt dat het lokaal hevig kan zijn, met blikseminslagen, forse regenval, hagel en rukwinden. Ook donderdag in de loop van de dag blijven dergelijke onweersbuien mogelijk.
Ook na het stormweer blijft het erg warm in Frankrijk. In Parijs wordt het donderdag mogelijk een paar graden koeler dan op woensdag, met temperaturen net onder de 30 graden. Ook in het weekend houdt de warmte aan. In het zuiden van Frankrijk wordt het nog warmer dan in Parijs, met aan de zuidkust temperaturen tot boven de 30 graden. In de buurt van de steden Perpignan en Montpellier worden zeker tot in het weekend temperaturen tot 35 graden voorspeld.
De Olympische Spelen kampten in slechts een week tijd met erg uiteenlopende weersomstandigheden. Bij de openingsceremonie vorige week vrijdag regende het erg hard, terwijl het de voorbije dagen juist uitzonderlijk heet werd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
6 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
8 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
18 uur geleden