Parijs maakt zich op voor onweer en aanhoudende hitte
PARIJS (ANP) - Na een hete dag met temperaturen tot boven de 30 graden in Parijs, kunnen woensdagavond onweersbuien over de stad trekken, meldt de Franse weerdienst Météo-France. In de Franse hoofdstad vinden sinds vorige week vrijdag de Olympische Spelen plaats.
Waar het onweer precies zal toeslaan, is moeilijk te voorspellen, maar de weerdienst waarschuwt dat het lokaal hevig kan zijn, met blikseminslagen, forse regenval, hagel en rukwinden. Ook donderdag in de loop van de dag blijven dergelijke onweersbuien mogelijk.
Ook na het stormweer blijft het erg warm in Frankrijk. In Parijs wordt het donderdag mogelijk een paar graden koeler dan op woensdag, met temperaturen net onder de 30 graden. Ook in het weekend houdt de warmte aan. In het zuiden van Frankrijk wordt het nog warmer dan in Parijs, met aan de zuidkust temperaturen tot boven de 30 graden. In de buurt van de steden Perpignan en Montpellier worden zeker tot in het weekend temperaturen tot 35 graden voorspeld.
De Olympische Spelen kampten in slechts een week tijd met erg uiteenlopende weersomstandigheden. Bij de openingsceremonie vorige week vrijdag regende het erg hard, terwijl het de voorbije dagen juist uitzonderlijk heet werd.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
3 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
4 uur geleden