Parijs legt strengere regels op aan verhuren vakantiewoningen
PARIJS (ANP/AFP) - Parijs komt met nieuwe maatregelen tegen het verhuren van vakantiewoningen. Daarmee wil de populaire toeristische stad het woningtekort verminderen. Woningen mogen vanaf 1 januari volgend jaar bijvoorbeeld nog maar negentig dagen per jaar worden verhuurd, in plaats van 120 dagen.
Verhuurders die zich niet aan de regels houden, kunnen een boete krijgen die kan oplopen tot 100.000 euro. Sommige mensen zijn kritisch over het verhuren van woningen in Parijs en klagen dat dit "Airbnb-ondernemers" en speculatie aanmoedigt, het opkopen van woningen om ze door te verkopen met zoveel mogelijk winst. Dit zou ten koste gaan van Parijzenaren die op zoek zijn naar een woning.
Het parlement van Frankrijk heeft eerder deze maand een wet goedgekeurd waarmee steden strengere regels kunnen opleggen voor het voor korte periodes verhuren van gemeubileerde woningen. Die is bedoeld om het gebrek aan betaalbare woningen in het land tegen te gaan.
'Afleiding'
Platforms die verhuurders die de regels overtreden niet blokkeren, kunnen ook een boete krijgen. Airbnb heeft laten weten niet blij te zijn met de maatregelen en noemde die een "afleiding" van de echte problemen die het woningtekort veroorzaken. Het verhuurplatform stelt dat soortgelijke "drastische" maatregelen in steden zoals New York geen positieve impact hebben gehad op de markt voor de langetermijnverhuur.
Parijse ambtenaren schatten dat 25.000 appartementen nu in Parijs illegaal worden verhuurd voor de korte termijn en dat dit in totaal jaarlijks een miljard euro omzet oplevert.
Amsterdam probeert al langer de verhuur van woningen aan toeristen in te perken om te voorkomen dat gewone huurders geen kans meer maken. Vakantieverhuur mag er hooguit dertig dagen per jaar. Verhuurders moeten daarvoor een vergunning en een registratienummer aanvragen bij de gemeente. Als een verhuurder zich niet aan de regels houdt, kan die hiervoor een boete krijgen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
5 uur geleden