Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs legt strengere regels op aan verhuren vakantiewoningen

Parijs legt strengere regels op aan verhuren vakantiewoningen

PARIJS (ANP/AFP) - Parijs komt met nieuwe maatregelen tegen het verhuren van vakantiewoningen. Daarmee wil de populaire toeristische stad het woningtekort verminderen. Woningen mogen vanaf 1 januari volgend jaar bijvoorbeeld nog maar negentig dagen per jaar worden verhuurd, in plaats van 120 dagen.

Verhuurders die zich niet aan de regels houden, kunnen een boete krijgen die kan oplopen tot 100.000 euro. Sommige mensen zijn kritisch over het verhuren van woningen in Parijs en klagen dat dit "Airbnb-ondernemers" en speculatie aanmoedigt, het opkopen van woningen om ze door te verkopen met zoveel mogelijk winst. Dit zou ten koste gaan van Parijzenaren die op zoek zijn naar een woning.

Het parlement van Frankrijk heeft eerder deze maand een wet goedgekeurd waarmee steden strengere regels kunnen opleggen voor het voor korte periodes verhuren van gemeubileerde woningen. Die is bedoeld om het gebrek aan betaalbare woningen in het land tegen te gaan.

'Afleiding'

Platforms die verhuurders die de regels overtreden niet blokkeren, kunnen ook een boete krijgen. Airbnb heeft laten weten niet blij te zijn met de maatregelen en noemde die een "afleiding" van de echte problemen die het woningtekort veroorzaken. Het verhuurplatform stelt dat soortgelijke "drastische" maatregelen in steden zoals New York geen positieve impact hebben gehad op de markt voor de langetermijnverhuur.

Parijse ambtenaren schatten dat 25.000 appartementen nu in Parijs illegaal worden verhuurd voor de korte termijn en dat dit in totaal jaarlijks een miljard euro omzet oplevert.

Amsterdam probeert al langer de verhuur van woningen aan toeristen in te perken om te voorkomen dat gewone huurders geen kans meer maken. Vakantieverhuur mag er hooguit dertig dagen per jaar. Verhuurders moeten daarvoor een vergunning en een registratienummer aanvragen bij de gemeente. Als een verhuurder zich niet aan de regels houdt, kan die hiervoor een boete krijgen.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

9 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

10 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

12 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

13 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

13 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

15 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

15 uur geleden