Parijs legt strengere regels op aan verhuren vakantiewoningen
PARIJS (ANP/AFP) - Parijs komt met nieuwe maatregelen tegen het verhuren van vakantiewoningen. Daarmee wil de populaire toeristische stad het woningtekort verminderen. Woningen mogen vanaf 1 januari volgend jaar bijvoorbeeld nog maar negentig dagen per jaar worden verhuurd, in plaats van 120 dagen.
Verhuurders die zich niet aan de regels houden, kunnen een boete krijgen die kan oplopen tot 100.000 euro. Sommige mensen zijn kritisch over het verhuren van woningen in Parijs en klagen dat dit "Airbnb-ondernemers" en speculatie aanmoedigt, het opkopen van woningen om ze door te verkopen met zoveel mogelijk winst. Dit zou ten koste gaan van Parijzenaren die op zoek zijn naar een woning.
Het parlement van Frankrijk heeft eerder deze maand een wet goedgekeurd waarmee steden strengere regels kunnen opleggen voor het voor korte periodes verhuren van gemeubileerde woningen. Die is bedoeld om het gebrek aan betaalbare woningen in het land tegen te gaan.
'Afleiding'
Platforms die verhuurders die de regels overtreden niet blokkeren, kunnen ook een boete krijgen. Airbnb heeft laten weten niet blij te zijn met de maatregelen en noemde die een "afleiding" van de echte problemen die het woningtekort veroorzaken. Het verhuurplatform stelt dat soortgelijke "drastische" maatregelen in steden zoals New York geen positieve impact hebben gehad op de markt voor de langetermijnverhuur.
Parijse ambtenaren schatten dat 25.000 appartementen nu in Parijs illegaal worden verhuurd voor de korte termijn en dat dit in totaal jaarlijks een miljard euro omzet oplevert.
Amsterdam probeert al langer de verhuur van woningen aan toeristen in te perken om te voorkomen dat gewone huurders geen kans meer maken. Vakantieverhuur mag er hooguit dertig dagen per jaar. Verhuurders moeten daarvoor een vergunning en een registratienummer aanvragen bij de gemeente. Als een verhuurder zich niet aan de regels houdt, kan die hiervoor een boete krijgen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
12 uur geleden