Parijs legt strengere regels op aan verhuren vakantiewoningen
PARIJS (ANP/AFP) - Parijs komt met nieuwe maatregelen tegen het verhuren van vakantiewoningen. Daarmee wil de populaire toeristische stad het woningtekort verminderen. Woningen mogen vanaf 1 januari volgend jaar bijvoorbeeld nog maar negentig dagen per jaar worden verhuurd, in plaats van 120 dagen.
Verhuurders die zich niet aan de regels houden, kunnen een boete krijgen die kan oplopen tot 100.000 euro. Sommige mensen zijn kritisch over het verhuren van woningen in Parijs en klagen dat dit "Airbnb-ondernemers" en speculatie aanmoedigt, het opkopen van woningen om ze door te verkopen met zoveel mogelijk winst. Dit zou ten koste gaan van Parijzenaren die op zoek zijn naar een woning.
Het parlement van Frankrijk heeft eerder deze maand een wet goedgekeurd waarmee steden strengere regels kunnen opleggen voor het voor korte periodes verhuren van gemeubileerde woningen. Die is bedoeld om het gebrek aan betaalbare woningen in het land tegen te gaan.
'Afleiding'
Platforms die verhuurders die de regels overtreden niet blokkeren, kunnen ook een boete krijgen. Airbnb heeft laten weten niet blij te zijn met de maatregelen en noemde die een "afleiding" van de echte problemen die het woningtekort veroorzaken. Het verhuurplatform stelt dat soortgelijke "drastische" maatregelen in steden zoals New York geen positieve impact hebben gehad op de markt voor de langetermijnverhuur.
Parijse ambtenaren schatten dat 25.000 appartementen nu in Parijs illegaal worden verhuurd voor de korte termijn en dat dit in totaal jaarlijks een miljard euro omzet oplevert.
Amsterdam probeert al langer de verhuur van woningen aan toeristen in te perken om te voorkomen dat gewone huurders geen kans meer maken. Vakantieverhuur mag er hooguit dertig dagen per jaar. Verhuurders moeten daarvoor een vergunning en een registratienummer aanvragen bij de gemeente. Als een verhuurder zich niet aan de regels houdt, kan die hiervoor een boete krijgen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
17 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
20 uur geleden