Palestijnse leider na dood paus: trouwe vriend verloren
RAMALLAH/GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Palestijnse gebieden wordt getreurd na de dood van paus Franciscus. President Mahmoud Abbas noemde hem volgens Palestijnse media een trouwe vriend van het Palestijnse volk. Hij zei dat Franciscus "de Palestijnse staat erkende en toestemming gaf om de Palestijnse vlag te hijsen in het Vaticaan".
Een hoge functionaris van Hamas, de groep die de Gazastrook bestuurt, sprak ook lovende woorden over de paus. "Paus Franciscus was een onwrikbare pleitbezorger voor de legitieme rechten van het Palestijnse volk, vooral in zijn standvastige houding tegen de oorlog en de daden van genocide die de laatste maanden tegen ons volk in Gaza zijn gepleegd", aldus Hamaslid Bassem Naim.
De topman van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, zei dat de paus zich tot het laatste moment heeft uitgesproken tegen "Israëlische wreedheid". Hij zei dat het morele kompas van Franciscus "altijd in de juiste richting wees" als het over de Palestijnen ging.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
6 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
32 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
5 uur geleden