Overstromingen in noorden van Italië, natuurbranden in het zuiden
ROME (ANP/DPA) - Italië kampt dit weekend met een dubbele dreiging: het noorden wordt geteisterd door overstromingen vanwege extreme regenval, het zuiden door natuurbranden vanwege extreme hitte en droogte.
In de noordelijke provincie Zuid-Tirol vond een aardverschuiving plaats. Daarbij werden verschillende voertuigen vernield, maar vielen geen gewonden. Het noorden van de provincie kreeg in 24 uur tijd 87 liter water per vierkante meter te verwerken. Wegen en kelders liepen onder water.
De wateroverlast stond in schril contrast met zuidelijke delen van het land, waar natuurbranden landbouw- en natuurgebieden bedreigen. Duizenden hectaren bos, weilanden en olijfgaarden zijn al verbrand, evenals vee. Boeren hadden in het zuiden al eerder te lijden onder de droogte. Daardoor zal de graanoogst volgens landbouwassociatie Coldiretti mogelijk 10 procent lager uitvallen dan vorig jaar en de oogst van fruitsoorten als kersen, perziken en nectarines zelfs 50 procent.
Het vuur bedreigt ook natuurreservaten, zoals het nationale park Aspromonte in Calabrië en het Parco delle Madonie op het eiland Sicilië. In de buurt van het stadje San Lorenzo, nabij het Aspromonte-park, kwamen een man en een vrouw om toen het vuur hun boerderij bereikte, zei de brandweer vrijdag.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
7 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
7 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
10 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
10 uur geleden