Overstromingen in noorden van Italië, natuurbranden in het zuiden
ROME (ANP/DPA) - Italië kampt dit weekend met een dubbele dreiging: het noorden wordt geteisterd door overstromingen vanwege extreme regenval, het zuiden door natuurbranden vanwege extreme hitte en droogte.
In de noordelijke provincie Zuid-Tirol vond een aardverschuiving plaats. Daarbij werden verschillende voertuigen vernield, maar vielen geen gewonden. Het noorden van de provincie kreeg in 24 uur tijd 87 liter water per vierkante meter te verwerken. Wegen en kelders liepen onder water.
De wateroverlast stond in schril contrast met zuidelijke delen van het land, waar natuurbranden landbouw- en natuurgebieden bedreigen. Duizenden hectaren bos, weilanden en olijfgaarden zijn al verbrand, evenals vee. Boeren hadden in het zuiden al eerder te lijden onder de droogte. Daardoor zal de graanoogst volgens landbouwassociatie Coldiretti mogelijk 10 procent lager uitvallen dan vorig jaar en de oogst van fruitsoorten als kersen, perziken en nectarines zelfs 50 procent.
Het vuur bedreigt ook natuurreservaten, zoals het nationale park Aspromonte in Calabrië en het Parco delle Madonie op het eiland Sicilië. In de buurt van het stadje San Lorenzo, nabij het Aspromonte-park, kwamen een man en een vrouw om toen het vuur hun boerderij bereikte, zei de brandweer vrijdag.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de grootschalige Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot tien, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad op Telegram. Bij de aanvallen vielen daarnaast zeker 56 gewonden, onder wie twee kinderen.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.
6 uur geledenHÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1406. Daarvan stierven tot nu toe 438 mensen, meldt de Congolese regering.
6 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
13 uur geleden