Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstromingen in noorden van Italië, natuurbranden in het zuiden

Overstromingen in noorden van Italië, natuurbranden in het zuiden

ROME (ANP/DPA) - Italië kampt dit weekend met een dubbele dreiging: het noorden wordt geteisterd door overstromingen vanwege extreme regenval, het zuiden door natuurbranden vanwege extreme hitte en droogte.

In de noordelijke provincie Zuid-Tirol vond een aardverschuiving plaats. Daarbij werden verschillende voertuigen vernield, maar vielen geen gewonden. Het noorden van de provincie kreeg in 24 uur tijd 87 liter water per vierkante meter te verwerken. Wegen en kelders liepen onder water.

De wateroverlast stond in schril contrast met zuidelijke delen van het land, waar natuurbranden landbouw- en natuurgebieden bedreigen. Duizenden hectaren bos, weilanden en olijfgaarden zijn al verbrand, evenals vee. Boeren hadden in het zuiden al eerder te lijden onder de droogte. Daardoor zal de graanoogst volgens landbouwassociatie Coldiretti mogelijk 10 procent lager uitvallen dan vorig jaar en de oogst van fruitsoorten als kersen, perziken en nectarines zelfs 50 procent.

Het vuur bedreigt ook natuurreservaten, zoals het nationale park Aspromonte in Calabrië en het Parco delle Madonie op het eiland Sicilië. In de buurt van het stadje San Lorenzo, nabij het Aspromonte-park, kwamen een man en een vrouw om toen het vuur hun boerderij bereikte, zei de brandweer vrijdag.

Meer uit Buitenland

ICE-directeur moet schending gerechtelijke bevelen uitleggen

MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.

4 minuten geleden
CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

1 uur geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

4 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

5 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

5 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

6 uur geleden