Oud-voorzitter wapenlobbygroep NRA mag 10 jaar lang geen lid zijn
NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige directeur van de Amerikaanse wapenlobbygroep de National Rifle Association (NRA), Wayne LaPierre, is door een rechtbank in New York voor tien jaar uitgesloten van de vereniging. Hij is schuldig bevonden aan corruptie bij de uitoefening van zijn functies.
LaPierre werd ervan beschuldigd uit de schatkist van de NRA te hebben gegraaid om zijn weelderige levensstijl te financieren, waaronder vermeende vluchten met privéjets, luxe diners en gezinsvakanties naar de Bahama's.
In januari stapte de 74-jarige LaPierre na meer dan drie decennia op als voorzitter van de NRA, naar eigen zeggen om gezondheidsredenen. Hij was toen echter al verwikkeld in de corruptiezaak waarin hij nu schuldig is bevonden.
De NRA is de voornaamste lobbygroep voor het recht op wapenbezit in de Verenigde Staten. De groep steekt tientallen miljoenen in campagnes van politici om wapenwetgeving te beïnvloeden. Voor de verkiezingen van 2016 gaf de NRA naar schatting 20 miljoen dollar uit om presidentskandidaat Hillary Clinton zwart te maken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
32 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geleden