Oud-topman Van Lanschot volgt rvc-chef Hans Wijers op bij ING
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een opvolger gevonden voor Hans Wijers die vertrekt als voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) van de bank. De oud-minister wordt per 1 juli opgevolgd door Karl Guha, een ervaren bankier die jarenlang topman was van de beursgenoteerde vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen.
Vorige maand werd bekend dat de inmiddels 72-jarige Wijers, een bekend gezicht in het Nederlandse bedrijfsleven, zijn taken bij ING later dit jaar "om persoonlijke redenen" wilde overdragen. Wijers was in de jaren 90 minister van Economische Zaken voor D66 in het eerste kabinet-Kok en was later onder meer topman van verf- en chemieconcern AkzoNobel. Hij stond bekend om zijn vele commissariaten, vandaar dat hij ook meerdere keren bovenaan eindigde in de Volkskrant Top 200 van invloedrijkste Nederlanders.
Ook voor Guha is ING straks niet de enige werkgever. Hij is ook niet-uitvoerend bestuurder bij SHV, het bedrijf van zakenfamilie Fentener van Vlissingen, en adviseur bij Goldman Sachs en McKinsey. In het verleden werkte Guha ook voor ABN AMRO en de grote Italiaanse bank UniCredit. Van 2013 tot 2021 had hij de leiding bij Van Lanschot Kempen.
ING laat weten dat de voorgestelde benoeming van Guha tot lid van het toezichtsorgaan van het financiƫle concern inmiddels is goedgekeurd door de Europese Centrale Bank (ECB). Die voordracht wordt in april ook nog aan de aandeelhouders voorgelegd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieƫn, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
5 uur geleden