Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-topman Van Lanschot volgt rvc-chef Hans Wijers op bij ING

Oud-topman Van Lanschot volgt rvc-chef Hans Wijers op bij ING

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een opvolger gevonden voor Hans Wijers die vertrekt als voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) van de bank. De oud-minister wordt per 1 juli opgevolgd door Karl Guha, een ervaren bankier die jarenlang topman was van de beursgenoteerde vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen.

Vorige maand werd bekend dat de inmiddels 72-jarige Wijers, een bekend gezicht in het Nederlandse bedrijfsleven, zijn taken bij ING later dit jaar "om persoonlijke redenen" wilde overdragen. Wijers was in de jaren 90 minister van Economische Zaken voor D66 in het eerste kabinet-Kok en was later onder meer topman van verf- en chemieconcern AkzoNobel. Hij stond bekend om zijn vele commissariaten, vandaar dat hij ook meerdere keren bovenaan eindigde in de Volkskrant Top 200 van invloedrijkste Nederlanders.

Ook voor Guha is ING straks niet de enige werkgever. Hij is ook niet-uitvoerend bestuurder bij SHV, het bedrijf van zakenfamilie Fentener van Vlissingen, en adviseur bij Goldman Sachs en McKinsey. In het verleden werkte Guha ook voor ABN AMRO en de grote Italiaanse bank UniCredit. Van 2013 tot 2021 had hij de leiding bij Van Lanschot Kempen.

ING laat weten dat de voorgestelde benoeming van Guha tot lid van het toezichtsorgaan van het financiële concern inmiddels is goedgekeurd door de Europese Centrale Bank (ECB). Die voordracht wordt in april ook nog aan de aandeelhouders voorgelegd.

Meer uit Financieel

Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

14 minuten geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

54 minuten geleden
Meer controles op wat voor voedsel de Europese Unie binnenkomt

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.

1 uur geleden
TurkStream-exploitant van Nederland naar Hongarije, zegt minister

MOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.

2 uur geleden
Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

2 uur geleden
Luchtvaartsector verwacht recordaantal passagiers in 2026

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).

3 uur geleden
Brussel opent onderzoek naar AI-overzichten van Google

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.

4 uur geleden