Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Cora van Nieuwenhuizen heeft borstkanker

Oud-minister Cora van Nieuwenhuizen heeft borstkanker

DEN HAAG (ANP) - Cora van Nieuwenhuizen (59) heeft borstkanker, dat meldt de oud-minister woensdag op Twitter. Van Nieuwenhuizen is op dit moment voorzitter van Energie-Nederland, de brancheorganisatie van energiebedrijven.

Ze schrijft in een tweet dat het "stormt" in haar hoofd sinds ze woensdagochtend hoorde dat ze de diagnose borstkanker kreeg. "De strijd daartegen staat nu bij mij voorop. Al het andere komt voorlopig dus minder aan bod." Of de ziekte betekent dat ze haar werkzaamheden als voorzitter van Energie-Nederland staakt, is niet duidelijk. Een woordvoerster van die organisatie had daar nog geen duidelijkheid over.

Van Nieuwenhuizen was vanaf oktober 2017 tot augustus 2021 minister van Infrastructuur en Waterstaat in kabinet Rutte III. Van 2010 tot en met 2014 was Van Nieuwenhuizen lid van de Tweede Kamer voor de VVD. Tussen 2014 en 2017 was ze lid van het Europees Parlement.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

24 minuten geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

55 minuten geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

1 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

4 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

4 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

5 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

5 uur geleden