Osaka overtuigend naar halve finales op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finales van de US Open. De Japanse nummer vier van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor de Amerikaanse Shelby Rogers: 6-3 6-4.
Osaka won de US Open in 2018 door in de finale verrassend Serena Williams te verslaan. De 22-jarige Japanse vervolgde het succesverhaal met de titel op de Australian Open in 2019, maar haalde sindsdien niet meer de kwartfinales op de grandslamtoernooien. Ze kwam in goede vorm naar New York, waar ze anderhalve week geleden de finale haalde van het WTA-toernooi van Cincinnati. Daarvoor meldde ze zich af wegens een dijbeenblessure, maar die lijkt haar op de US Open geen parten te spelen.
In de eerste set brak Osaka de Amerikaanse nummer 93 van de wereldranglijst twee keer. Een vroege break in de tweede set kon Rogers niet meer ongedaan maken. Op 5-4 besliste de tweevoudig grandslamwinnares met een lovegame de wedstrijd.
Osaka had tegen haar 27-jarige opponente 1 uur en 20 minuten nodig en dat stemde haar tot tevredenheid. Ze zag het als een revanche voor drie eerdere nederlagen. "Die zitten me eigenlijk nog steeds dwars", zei de Japanse. "Ik zag haar eigenlijk ook als de favoriet voor deze partij, omdat ik haar nog nooit had verslagen. Dat speelde de laatste dag voortdurend door mijn hoofd. Gelukkig heb ik nu een flinke zorg minder."
Osaka treft in de halve finale een andere Amerikaanse tennisster, Jennifer Brady. Die won eerder op de dag met 6-3 6-2 van Joelija Poetintseva uit Kazachstan en bereikte voor het eerst in haar carrière de halve finale van een grandslamtoernooi.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
6 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
7 uur geleden