Orkaan Milton trekt na Florida over Atlantische Oceaan
CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De orkaan Milton heeft in de buurt van Cape Canaveral in Florida de Atlantische Oceaan bereikt. De storm trok een spoor van verwoesting van west naar oost over de staat Florida. Aangenomen wordt dat de orkaan boven de oceaan snel in kracht afneemt en dan als tropische storm verder gaat in de richting van de staten Georgia en South Carolina.
De orkaan ging woensdag ten zuiden van Tampa, 230 kilometer westelijker, aan land met windsnelheden van meer dan 190 kilometer per uur. Dat is dan een orkaan in de derde van vijf categorieën. Volgens het National Hurricane Center heeft Milton na het verlaten van Florida nog altijd windsnelheden tot 140 kilometer per uur, maar is nu afgezwakt tot de categorie 1.
Twee weken geleden werd Florida ook al getroffen door een orkaan, Helene, die net als Milton aan de westkust landde. Die orkaan kostte zeker 230 mensen het leven. In het zuidoosten van Florida is door een gemeente zonder verdere toelichting gemeld dat er doden vielen door een tornado die onderdeel was van het noodweer dat Milton brengt.
Overstromingen
Florida worstelt nu met overstromingen, want Milton bracht veel regen. Aangenomen wordt dat er veel rivieren buiten hun oevers treden en in veel plaatsen is wateroverlast door overstromingen. Over de schade die Milton heeft aangericht is nog geen duidelijk beeld, maar voor de orkaan aan land kwam werd gevreesd voor verliezen tussen omgerekend 55 miljard en 70 miljard euro.
De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, heeft gezegd dat er 50.000 mensen klaarstaan om de stroomvoorziening te herstellen. Veel masten zijn omgewaaid en bomen zijn op kabels terechtgekomen. Volgens plaatselijke media zitten donderdagochtend zeker 3 miljoen mensen in de staat zonder stroom. Op veel getroffen plaatsen was net de schade hersteld die de orkaan Helene had aangericht.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
14 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
14 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
15 uur geleden