Orkaan Milton trekt na Florida over Atlantische Oceaan
CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De orkaan Milton heeft in de buurt van Cape Canaveral in Florida de Atlantische Oceaan bereikt. De storm trok een spoor van verwoesting van west naar oost over de staat Florida. Aangenomen wordt dat de orkaan boven de oceaan snel in kracht afneemt en dan als tropische storm verder gaat in de richting van de staten Georgia en South Carolina.
De orkaan ging woensdag ten zuiden van Tampa, 230 kilometer westelijker, aan land met windsnelheden van meer dan 190 kilometer per uur. Dat is dan een orkaan in de derde van vijf categorieën. Volgens het National Hurricane Center heeft Milton na het verlaten van Florida nog altijd windsnelheden tot 140 kilometer per uur, maar is nu afgezwakt tot de categorie 1.
Twee weken geleden werd Florida ook al getroffen door een orkaan, Helene, die net als Milton aan de westkust landde. Die orkaan kostte zeker 230 mensen het leven. In het zuidoosten van Florida is door een gemeente zonder verdere toelichting gemeld dat er doden vielen door een tornado die onderdeel was van het noodweer dat Milton brengt.
Overstromingen
Florida worstelt nu met overstromingen, want Milton bracht veel regen. Aangenomen wordt dat er veel rivieren buiten hun oevers treden en in veel plaatsen is wateroverlast door overstromingen. Over de schade die Milton heeft aangericht is nog geen duidelijk beeld, maar voor de orkaan aan land kwam werd gevreesd voor verliezen tussen omgerekend 55 miljard en 70 miljard euro.
De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, heeft gezegd dat er 50.000 mensen klaarstaan om de stroomvoorziening te herstellen. Veel masten zijn omgewaaid en bomen zijn op kabels terechtgekomen. Volgens plaatselijke media zitten donderdagochtend zeker 3 miljoen mensen in de staat zonder stroom. Op veel getroffen plaatsen was net de schade hersteld die de orkaan Helene had aangericht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
8 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
8 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
10 uur geleden