Orkaan Milton trekt na Florida over Atlantische Oceaan
CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De orkaan Milton heeft in de buurt van Cape Canaveral in Florida de Atlantische Oceaan bereikt. De storm trok een spoor van verwoesting van west naar oost over de staat Florida. Aangenomen wordt dat de orkaan boven de oceaan snel in kracht afneemt en dan als tropische storm verder gaat in de richting van de staten Georgia en South Carolina.
De orkaan ging woensdag ten zuiden van Tampa, 230 kilometer westelijker, aan land met windsnelheden van meer dan 190 kilometer per uur. Dat is dan een orkaan in de derde van vijf categorieën. Volgens het National Hurricane Center heeft Milton na het verlaten van Florida nog altijd windsnelheden tot 140 kilometer per uur, maar is nu afgezwakt tot de categorie 1.
Twee weken geleden werd Florida ook al getroffen door een orkaan, Helene, die net als Milton aan de westkust landde. Die orkaan kostte zeker 230 mensen het leven. In het zuidoosten van Florida is door een gemeente zonder verdere toelichting gemeld dat er doden vielen door een tornado die onderdeel was van het noodweer dat Milton brengt.
Overstromingen
Florida worstelt nu met overstromingen, want Milton bracht veel regen. Aangenomen wordt dat er veel rivieren buiten hun oevers treden en in veel plaatsen is wateroverlast door overstromingen. Over de schade die Milton heeft aangericht is nog geen duidelijk beeld, maar voor de orkaan aan land kwam werd gevreesd voor verliezen tussen omgerekend 55 miljard en 70 miljard euro.
De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, heeft gezegd dat er 50.000 mensen klaarstaan om de stroomvoorziening te herstellen. Veel masten zijn omgewaaid en bomen zijn op kabels terechtgekomen. Volgens plaatselijke media zitten donderdagochtend zeker 3 miljoen mensen in de staat zonder stroom. Op veel getroffen plaatsen was net de schade hersteld die de orkaan Helene had aangericht.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
8 uur geleden