Orkaan Milton trekt na Florida over Atlantische Oceaan
CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De orkaan Milton heeft in de buurt van Cape Canaveral in Florida de Atlantische Oceaan bereikt. De storm trok een spoor van verwoesting van west naar oost over de staat Florida. Aangenomen wordt dat de orkaan boven de oceaan snel in kracht afneemt en dan als tropische storm verder gaat in de richting van de staten Georgia en South Carolina.
De orkaan ging woensdag ten zuiden van Tampa, 230 kilometer westelijker, aan land met windsnelheden van meer dan 190 kilometer per uur. Dat is dan een orkaan in de derde van vijf categorieën. Volgens het National Hurricane Center heeft Milton na het verlaten van Florida nog altijd windsnelheden tot 140 kilometer per uur, maar is nu afgezwakt tot de categorie 1.
Twee weken geleden werd Florida ook al getroffen door een orkaan, Helene, die net als Milton aan de westkust landde. Die orkaan kostte zeker 230 mensen het leven. In het zuidoosten van Florida is door een gemeente zonder verdere toelichting gemeld dat er doden vielen door een tornado die onderdeel was van het noodweer dat Milton brengt.
Overstromingen
Florida worstelt nu met overstromingen, want Milton bracht veel regen. Aangenomen wordt dat er veel rivieren buiten hun oevers treden en in veel plaatsen is wateroverlast door overstromingen. Over de schade die Milton heeft aangericht is nog geen duidelijk beeld, maar voor de orkaan aan land kwam werd gevreesd voor verliezen tussen omgerekend 55 miljard en 70 miljard euro.
De gouverneur van Florida, Ron DeSantis, heeft gezegd dat er 50.000 mensen klaarstaan om de stroomvoorziening te herstellen. Veel masten zijn omgewaaid en bomen zijn op kabels terechtgekomen. Volgens plaatselijke media zitten donderdagochtend zeker 3 miljoen mensen in de staat zonder stroom. Op veel getroffen plaatsen was net de schade hersteld die de orkaan Helene had aangericht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
1 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
2 uur geleden