Organisator geëscaleerd protest Suriname krijgt negen dagen cel
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de organisator van de geëscaleerde demonstratie in februari 2023, waarbij het parlement werd bestormd, vrijdag veroordeeld tot vierhonderd dagen celstraf, waarvan 391 dagen voorwaardelijk. Stephano 'Pakittow' Biervliet heeft al negen dagen in voorarrest gezeten en blijft daarom op vrije voeten.
Biervliet (31) was niet bij de uitspraak. Een vreedzaam bedoeld protest liep op 17 februari 2023 uit op vernieling van het Surinaamse parlement, brandstichting, grootscheepse plunderingen en diefstallen. Volgens de kantonrechter heeft Biervliet zich schuldig gemaakt aan opruiing en poging tot zware mishandeling. Hij is vrijgesproken van poging tot doodslag.
De chauffeur van een voertuig heeft ingereden op politie, militairen en demonstranten, stelt de rechter. Hij krijgt 180 dagen celstraf waarvan 156 dagen voorwaardelijk. Ook hij blijft op vrije voeten. Beide mannen is een proeftijd van twee jaar opgelegd. De advocaat van Biervliet zal zijn cliënt adviseren om in hoger beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
8 uur geleden