Organisator geëscaleerd protest Suriname krijgt negen dagen cel
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de organisator van de geëscaleerde demonstratie in februari 2023, waarbij het parlement werd bestormd, vrijdag veroordeeld tot vierhonderd dagen celstraf, waarvan 391 dagen voorwaardelijk. Stephano 'Pakittow' Biervliet heeft al negen dagen in voorarrest gezeten en blijft daarom op vrije voeten.
Biervliet (31) was niet bij de uitspraak. Een vreedzaam bedoeld protest liep op 17 februari 2023 uit op vernieling van het Surinaamse parlement, brandstichting, grootscheepse plunderingen en diefstallen. Volgens de kantonrechter heeft Biervliet zich schuldig gemaakt aan opruiing en poging tot zware mishandeling. Hij is vrijgesproken van poging tot doodslag.
De chauffeur van een voertuig heeft ingereden op politie, militairen en demonstranten, stelt de rechter. Hij krijgt 180 dagen celstraf waarvan 156 dagen voorwaardelijk. Ook hij blijft op vrije voeten. Beide mannen is een proeftijd van twee jaar opgelegd. De advocaat van Biervliet zal zijn cliënt adviseren om in hoger beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
36 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
43 minuten geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
2 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
3 uur geleden