Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisator geëscaleerd protest Suriname krijgt negen dagen cel

Organisator geëscaleerd protest Suriname krijgt negen dagen cel

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de organisator van de geëscaleerde demonstratie in februari 2023, waarbij het parlement werd bestormd, vrijdag veroordeeld tot vierhonderd dagen celstraf, waarvan 391 dagen voorwaardelijk. Stephano 'Pakittow' Biervliet heeft al negen dagen in voorarrest gezeten en blijft daarom op vrije voeten.

Biervliet (31) was niet bij de uitspraak. Een vreedzaam bedoeld protest liep op 17 februari 2023 uit op vernieling van het Surinaamse parlement, brandstichting, grootscheepse plunderingen en diefstallen. Volgens de kantonrechter heeft Biervliet zich schuldig gemaakt aan opruiing en poging tot zware mishandeling. Hij is vrijgesproken van poging tot doodslag.

De chauffeur van een voertuig heeft ingereden op politie, militairen en demonstranten, stelt de rechter. Hij krijgt 180 dagen celstraf waarvan 156 dagen voorwaardelijk. Ook hij blijft op vrije voeten. Beide mannen is een proeftijd van twee jaar opgelegd. De advocaat van Biervliet zal zijn cliënt adviseren om in hoger beroep te gaan.

Meer uit Buitenland

Onderzoek: Joodse groep waarschuwde voor Bondi-aanval voor geweld

SYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters 15 mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.

40 minuten geleden
Israël onderschept Gaza-flotilla voor kust van Kreta

ATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.

1 uur geleden
Van Veldhoven na top over fossiel: we kunnen 'huis' gaan bouwen

SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.

2 uur geleden
Nederlandse op flotilla: proberen Griekse wateren te bereiken

HERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.

2 uur geleden
Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

5 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

6 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

6 uur geleden