Organisator geëscaleerd protest Suriname krijgt negen dagen cel
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de organisator van de geëscaleerde demonstratie in februari 2023, waarbij het parlement werd bestormd, vrijdag veroordeeld tot vierhonderd dagen celstraf, waarvan 391 dagen voorwaardelijk. Stephano 'Pakittow' Biervliet heeft al negen dagen in voorarrest gezeten en blijft daarom op vrije voeten.
Biervliet (31) was niet bij de uitspraak. Een vreedzaam bedoeld protest liep op 17 februari 2023 uit op vernieling van het Surinaamse parlement, brandstichting, grootscheepse plunderingen en diefstallen. Volgens de kantonrechter heeft Biervliet zich schuldig gemaakt aan opruiing en poging tot zware mishandeling. Hij is vrijgesproken van poging tot doodslag.
De chauffeur van een voertuig heeft ingereden op politie, militairen en demonstranten, stelt de rechter. Hij krijgt 180 dagen celstraf waarvan 156 dagen voorwaardelijk. Ook hij blijft op vrije voeten. Beide mannen is een proeftijd van twee jaar opgelegd. De advocaat van Biervliet zal zijn cliënt adviseren om in hoger beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij dat aan Poetin had gevraagd en die zou daarmee hebben ingestemd.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
13 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.
4 uur geleden