Organisator geëscaleerd protest Suriname krijgt negen dagen cel
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de organisator van de geëscaleerde demonstratie in februari 2023, waarbij het parlement werd bestormd, vrijdag veroordeeld tot vierhonderd dagen celstraf, waarvan 391 dagen voorwaardelijk. Stephano 'Pakittow' Biervliet heeft al negen dagen in voorarrest gezeten en blijft daarom op vrije voeten.
Biervliet (31) was niet bij de uitspraak. Een vreedzaam bedoeld protest liep op 17 februari 2023 uit op vernieling van het Surinaamse parlement, brandstichting, grootscheepse plunderingen en diefstallen. Volgens de kantonrechter heeft Biervliet zich schuldig gemaakt aan opruiing en poging tot zware mishandeling. Hij is vrijgesproken van poging tot doodslag.
De chauffeur van een voertuig heeft ingereden op politie, militairen en demonstranten, stelt de rechter. Hij krijgt 180 dagen celstraf waarvan 156 dagen voorwaardelijk. Ook hij blijft op vrije voeten. Beide mannen is een proeftijd van twee jaar opgelegd. De advocaat van Biervliet zal zijn cliënt adviseren om in hoger beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
20 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
7 uur geleden