Oranje verslaat Polen in Nations League: 1-0
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is de tweede editie van de Nations League begonnen met een zege. Een doelpunt van Steven Bergwijn volstond voor een overwinning op Polen (1-0) in een lege Johan Cruijff ArenA.
Bergwijn trof na ruim een uur doel, na goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Hans Hateboer. Oranje ontvangt maandag Italië in Amsterdam voor een tweede duel in de Nations League.
Oranje was sterker dan Polen, maar wist het overwicht niet aan heel veel kansen te koppelen. Quincy Promes schoot in de 21e minuut rakelings naast en Frenkie de Jong raakte de paal. Memphis Depay was na rust tweemaal dichtbij de openingstreffer voordat Bergwijn wel toesloeg.
Polen had weinig aanvallende bedoelingen, zonder de afwezige topschutter Robert Lewandowski. Doelman Jasper Cillessen werd alleen een keer door Krzysztof Piatek getest.
Het duel met Polen was voor het Nederlands elftal de eerste ontmoeting sinds het vertrek van bondscoach Ronald Koeman. Zijn tijdelijke vervanger Dwight Lodeweges kon geen beroep doen op de verdedigers Matthijs de Ligt, Daley Blind, Denzel Dumfries en Stefan de Vrij.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
17 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
22 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden