Oppositiepartij Taiwan geeft verlies bij verkiezingen toe
TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - De kandidaat van de Taiwanese oppositiepartij Kuomintang, Hou Yu-ih, heeft zijn verlies toegegeven bij de presidentsverkiezingen van zaterdag. Daarmee impliceert hij dat de China-kritische regeringspartij Democratische Progressieve Partij (DPP) wint.
Volgens voorlopige uitslagen was al duidelijk dat Lai Ching-te van de DPP aan kop stond. Lai was vicepresident onder de aftredende regering onder president Tsai Ing-wen en stelt zich kritisch op tegenover de Volksrepubliek China.
Met meer dan zestig procent van de stemmen geteld, kan Lai op 41,6 procent van de stemmen rekenen. Zeker vijf miljoen van de bijna twintig miljoen stemgerechtigde Taiwanezen zouden al op Lai hebben gestemd, waardoor het aannemelijk is dat hij de verkiezing wint.
Oorlog en achteruitgang
Hou Yu-ih, die iets meer toenadering tot het Chinese vasteland wilde zoeken, krijgt volgens die tussenstand 33,2 procent van de stemmen.
Lai, die naar eigen zeggen "op een pragmatische manier wil werken aan de Taiwanese onafhankelijkheid", wordt door de Volksrepubliek China omschreven als "separatist". Zijn verkiezing zou volgens Beijing leiden tot "oorlog en achteruitgang" voor Taiwan. China beschouwt Taiwan als een afvallige provincie.
Eigenlijk onafhankelijk
Oppositiekandidaat Hou van de Kuomintang stelt dat Taiwan "eigenlijk al onafhankelijk is" en vindt dat de DPP de Volksrepubliek te veel als tegenstanders portretteert. Volgens zijn partij heeft Taiwan alleen maar economisch voordeel bij warme banden met Beijing.
Meer uit Buitenland
SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
33 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
5 uur geleden