Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositiepartij Taiwan geeft verlies bij verkiezingen toe

Oppositiepartij Taiwan geeft verlies bij verkiezingen toe

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - De kandidaat van de Taiwanese oppositiepartij Kuomintang, Hou Yu-ih, heeft zijn verlies toegegeven bij de presidentsverkiezingen van zaterdag. Daarmee impliceert hij dat de China-kritische regeringspartij Democratische Progressieve Partij (DPP) wint.

Volgens voorlopige uitslagen was al duidelijk dat Lai Ching-te van de DPP aan kop stond. Lai was vicepresident onder de aftredende regering onder president Tsai Ing-wen en stelt zich kritisch op tegenover de Volksrepubliek China.

Met meer dan zestig procent van de stemmen geteld, kan Lai op 41,6 procent van de stemmen rekenen. Zeker vijf miljoen van de bijna twintig miljoen stemgerechtigde Taiwanezen zouden al op Lai hebben gestemd, waardoor het aannemelijk is dat hij de verkiezing wint.

Oorlog en achteruitgang

Hou Yu-ih, die iets meer toenadering tot het Chinese vasteland wilde zoeken, krijgt volgens die tussenstand 33,2 procent van de stemmen.

Lai, die naar eigen zeggen "op een pragmatische manier wil werken aan de Taiwanese onafhankelijkheid", wordt door de Volksrepubliek China omschreven als "separatist". Zijn verkiezing zou volgens Beijing leiden tot "oorlog en achteruitgang" voor Taiwan. China beschouwt Taiwan als een afvallige provincie.

Eigenlijk onafhankelijk

Oppositiekandidaat Hou van de Kuomintang stelt dat Taiwan "eigenlijk al onafhankelijk is" en vindt dat de DPP de Volksrepubliek te veel als tegenstanders portretteert. Volgens zijn partij heeft Taiwan alleen maar economisch voordeel bij warme banden met Beijing.

Meer uit Buitenland

Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

1 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

1 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

4 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

4 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

6 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

9 uur geleden