Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppenheimer en Poor Things scoren best bij Golden Globes

Oppenheimer en Poor Things scoren best bij Golden Globes

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - De film Oppenheimer viel tijdens de avond van de Golden Globes in Los Angeles het meest in de prijzen. De film gaat over de geestelijk vader van de atoombom. Regisseur Christopher Nolan nam een Golden Globe voor beste regisseur in ontvangst. Hoofdrolspeler Cillian Murphy won een Golden Globe voor de beste mannelijke acteur in een dramafilm en Robert Downey Jr was de beste ondersteunende acteur.

Barbie, net als Oppenheimer als favoriet getipt, moest genoegen nemen met een Golden Globe voor best aan de kassa presterende film. Ook viel de film, van Greta Gerwig, in de prijzen met het beste lied "What Was I Made For?" van Billie Eilish O'Connell en Finneas O'Connell. Maar hoofdrolspeelster Margot Robbie zag de Golden Globe voor beste actrice in een komedie aan zich voorbij gaan. Die ging naar Emma Stone voor haar rol als vrouwelijke Frankenstein in Poor Things van Yorgos Lanthimos. Deze film werd ook gekwalificeerd als de beste in de categorie komedie.

De Franse film Anatomy of a Fall van Justine Triet is uitgeroepen tot de beste niet-Engelstalige film. Regisseur Justine Triet nam ook een prijs vanwege het beste scenario in ontvangst. De film kreeg ook al een Gouden Palm op het filmfestival van Cannes mei vorig jaar.

Meer uit Buitenland

Rechtbank Polen beveelt arrestatie oud-minister wegens corruptie

WARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.

43 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden bij explosie bij moskee in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn meer dan dertig mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan 130 mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.

1 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS willen snel kernwapenbeheersing bespreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.

1 uur geleden
Trump deelt video waarin Obama's zijn afgebeeld als apen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn Truth Social-account een video gedeeld waarin oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle zijn afgebeeld als apen. De montage verschijnt aan het eind van een minuut durend relaas over de vermeende stemfraude die Trump in 2020 zijn verkiezingswinst zou hebben gekost. Onder het shot is het nummer The Lion Sleeps Tonight van The Tokens gemonteerd.

1 uur geleden
Franse oud-minister Lang moet uitleg geven over Epstein-banden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-minister van Cultuur, Jack Lang, moet zondag uitleg komen geven bij het ministerie van Buitenlandse Zaken over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat meldt minister Jean-Noël Barrot. Lang is op het moment directeur van de Parijse cultuurinstelling Institut du monde arabe.

1 uur geleden
Iran en VS beginnen aan overleg over Iraans atoomprogramma

MUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.

3 uur geleden
Denemarken voldoet nu al aan NAVO-bestedingsafspraak

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.

3 uur geleden