Opnieuw dropt vliegtuig van Defensie hulpgoederen boven Gaza
DEN HAAG (ANP) - Nederland en Jordanië hebben opnieuw hulpgoederen afgeworpen boven de Gazastrook, laat het demissionaire kabinet maandag aan de Tweede Kamer weten. Het was het tweede deel van een operatie die zondagavond begon.
Een Hercules C-130 transportvliegtuig van Defensie en eenzelfde vliegtuig van de Jordaanse luchtmacht voerden de operatie uit. De lading was weer bestemd voor het Jordaanse veldhospitaal in de Palestijnse kuststrook waar al maanden zwaar wordt gevochten.
Beide vliegtuigen zijn inmiddels weer veilig terug in Jordanië. De hulpoperatie was gecoördineerd met Israël en kostte ongeveer 1 miljoen euro. Dit bedrag is betaald door Geoffrey van Leeuwen, de demissionair minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.
Beperkte toegang
Gaza is grootdeels van de buitenwereld afgesloten sinds de aanval van Hamas op 7 oktober op Israël. Hulp komt slechts mondjesmaat het gebied binnen. Alle hulpgoederen die naar binnengaan moeten door Israël worden gecontroleerd.
Omdat de toegang tot de Gazastrook via de landsgrenzen beperkt is, is volgens het kabinet voor het sturen van hulp via de lucht gekozen. Jordanië heeft eerder ook al een soortgelijke operatie uitgevoerd met Frankrijk.
Een groot deel van de 2,3 miljoen Palestijnen in Gaza is op de vlucht geslagen voor de gevechten. Er is een groot tekort aan eten, drinken en medicijnen. Door de strijd is een groot deel van de huizen en gebouwen verwoest.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
11 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
13 uur geleden