Opnieuw dropt vliegtuig van Defensie hulpgoederen boven Gaza
DEN HAAG (ANP) - Nederland en Jordanië hebben opnieuw hulpgoederen afgeworpen boven de Gazastrook, laat het demissionaire kabinet maandag aan de Tweede Kamer weten. Het was het tweede deel van een operatie die zondagavond begon.
Een Hercules C-130 transportvliegtuig van Defensie en eenzelfde vliegtuig van de Jordaanse luchtmacht voerden de operatie uit. De lading was weer bestemd voor het Jordaanse veldhospitaal in de Palestijnse kuststrook waar al maanden zwaar wordt gevochten.
Beide vliegtuigen zijn inmiddels weer veilig terug in Jordanië. De hulpoperatie was gecoördineerd met Israël en kostte ongeveer 1 miljoen euro. Dit bedrag is betaald door Geoffrey van Leeuwen, de demissionair minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.
Beperkte toegang
Gaza is grootdeels van de buitenwereld afgesloten sinds de aanval van Hamas op 7 oktober op Israël. Hulp komt slechts mondjesmaat het gebied binnen. Alle hulpgoederen die naar binnengaan moeten door Israël worden gecontroleerd.
Omdat de toegang tot de Gazastrook via de landsgrenzen beperkt is, is volgens het kabinet voor het sturen van hulp via de lucht gekozen. Jordanië heeft eerder ook al een soortgelijke operatie uitgevoerd met Frankrijk.
Een groot deel van de 2,3 miljoen Palestijnen in Gaza is op de vlucht geslagen voor de gevechten. Er is een groot tekort aan eten, drinken en medicijnen. Door de strijd is een groot deel van de huizen en gebouwen verwoest.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
9 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
13 uur geleden