Opnieuw dropt vliegtuig van Defensie hulpgoederen boven Gaza
DEN HAAG (ANP) - Nederland en Jordanië hebben opnieuw hulpgoederen afgeworpen boven de Gazastrook, laat het demissionaire kabinet maandag aan de Tweede Kamer weten. Het was het tweede deel van een operatie die zondagavond begon.
Een Hercules C-130 transportvliegtuig van Defensie en eenzelfde vliegtuig van de Jordaanse luchtmacht voerden de operatie uit. De lading was weer bestemd voor het Jordaanse veldhospitaal in de Palestijnse kuststrook waar al maanden zwaar wordt gevochten.
Beide vliegtuigen zijn inmiddels weer veilig terug in Jordanië. De hulpoperatie was gecoördineerd met Israël en kostte ongeveer 1 miljoen euro. Dit bedrag is betaald door Geoffrey van Leeuwen, de demissionair minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.
Beperkte toegang
Gaza is grootdeels van de buitenwereld afgesloten sinds de aanval van Hamas op 7 oktober op Israël. Hulp komt slechts mondjesmaat het gebied binnen. Alle hulpgoederen die naar binnengaan moeten door Israël worden gecontroleerd.
Omdat de toegang tot de Gazastrook via de landsgrenzen beperkt is, is volgens het kabinet voor het sturen van hulp via de lucht gekozen. Jordanië heeft eerder ook al een soortgelijke operatie uitgevoerd met Frankrijk.
Een groot deel van de 2,3 miljoen Palestijnen in Gaza is op de vlucht geslagen voor de gevechten. Er is een groot tekort aan eten, drinken en medicijnen. Door de strijd is een groot deel van de huizen en gebouwen verwoest.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
48 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
7 uur geleden