Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opkrabbelend België zet zich schrap voor nieuwe regen

Opkrabbelend België zet zich schrap voor nieuwe regen

BRUSSEL (ANP) - België is nog maar nauwelijks begonnen aan het opruimen van de ravage door de overstromingen of er is alweer nieuwe regen op komst. De autoriteiten zijn op hun hoede, en zelfs hier en daar met zandzakken in de weer.

Sinds een week is het vrijwel droog en kon het water in het rampgebied in Wallonië en Limburg zakken, maar komend weekend worden stevige onweersbuien verwacht. Dat baart zorgen, nu opvangbekkens nog volstaan en dijken nog zijn verzadigd. Al "wordt het zeker geen herhaling van wat zich vorige week heeft afgespeeld", verzekert weerman David Dehenauw op televisiezender VTM.

In het Belgisch-Limburgse Halen worden niettemin zwakke gedeelten dijk uit voorzorg weer versterkt met zandzakken. Die waren opgehaald toen het gevaar geweken leek, maar worden nu hergebruikt, vertelt burgemeester Erik Van Roelen in de krant Het Laatste Nieuws.

Nieuwe overstromingen

Ook de autoriteiten in Henegouwen en Vlaams-Brabant volgen de ontwikkelingen op de voet, zegt het nationaal crisiscentrum. Nieuwe regenval zou in het Henegouwse Aiseau-Presles "een risico inhouden voor nieuwe overstromingen". Omdat de opvangbekkens langs het riviertje de Demer nog vrijwel vol zijn, kan het ook in Vlaams-Brabant spannend worden. Hetzelfde geldt voor Limburg.

"We moeten niet panikeren, maar wel alert zijn", zegt burgemeester Roelen.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt fatale Oekraïense aanval op bezette regio Loehansk

LOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn een dode en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een studentenhuis voor 86 studenten in door de nachtelijke aanval.

2 minuten geleden
Poolse minister: troepenmacht VS in Polen blijft ongeveer gelijk

HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.

37 minuten geleden
Media: onderzoek naar mogelijke zedenmisdrijven Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.

1 uur geleden
Gewonden en veel arrestaties bij vechtpartij supporters in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.

1 uur geleden
Rutte blij met aankondiging Trump troepen naar Polen te sturen

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."

2 uur geleden
Poolse president dankt Trump voor sturen meer militairen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.

2 uur geleden
Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

4 uur geleden