
Opkrabbelend België zet zich schrap voor nieuwe regen
BRUSSEL (ANP) - België is nog maar nauwelijks begonnen aan het opruimen van de ravage door de overstromingen of er is alweer nieuwe regen op komst. De autoriteiten zijn op hun hoede, en zelfs hier en daar met zandzakken in de weer.
Sinds een week is het vrijwel droog en kon het water in het rampgebied in Wallonië en Limburg zakken, maar komend weekend worden stevige onweersbuien verwacht. Dat baart zorgen, nu opvangbekkens nog volstaan en dijken nog zijn verzadigd. Al "wordt het zeker geen herhaling van wat zich vorige week heeft afgespeeld", verzekert weerman David Dehenauw op televisiezender VTM.
In het Belgisch-Limburgse Halen worden niettemin zwakke gedeelten dijk uit voorzorg weer versterkt met zandzakken. Die waren opgehaald toen het gevaar geweken leek, maar worden nu hergebruikt, vertelt burgemeester Erik Van Roelen in de krant Het Laatste Nieuws.
Nieuwe overstromingen
Ook de autoriteiten in Henegouwen en Vlaams-Brabant volgen de ontwikkelingen op de voet, zegt het nationaal crisiscentrum. Nieuwe regenval zou in het Henegouwse Aiseau-Presles "een risico inhouden voor nieuwe overstromingen". Omdat de opvangbekkens langs het riviertje de Demer nog vrijwel vol zijn, kan het ook in Vlaams-Brabant spannend worden. Hetzelfde geldt voor Limburg.
"We moeten niet panikeren, maar wel alert zijn", zegt burgemeester Roelen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - In meerdere gebieden in het zuiden van Catalonië zijn uit voorzorg scholen gesloten en delen van de niet-urgente zorg opgeschort, meldt El País. De regio werd dit weekend geteisterd door storm Alice, die leidde tot grote water- en modderoverlast.
12 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog gratie zou moeten verlenen aan premier Benjamin Netanyahu. Die staat terecht in een corruptieproces. Rijke Israëliërs zouden hem in ruil voor invloed onder meer giften hebben gegeven, zoals sigaren, juwelen en champagne ter waarde van in totaal meer dan 200.000 euro.
13 minuten geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Terwijl de Amerikaanse president Donald Trump nog altijd bezig is met zijn toespraak in het Israëlische parlement, verzamelen wereldleiders zich in Egypte voor de Gaza-top. Onder anderen de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani, zijn al aangekomen in de Egyptische kustplaats.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een toespraak in het Israëlische parlement gezegd dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook "een historisch nieuw begin" kan zijn voor het hele Midden-Oosten. Dat zou ook gelden voor Iran. Volgens Trump zou het geweldig zijn om een vredesakkoord te sluiten met Teheran.
34 minuten geledenKYIV (ANP) - De Europese Commissie wil 100 miljoen euro extra uittrekken voor generatoren, schuilplaatsen en bescherming tegen koude weersomstandigheden, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in de Oekraïense hoofdstad gezegd. Dat komt bovenop de eerder toegezegde 800 miljoen om Oekraïne in de winter te ondersteunen.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak in het Israëlische parlement premier Benjamin Netanyahu geprezen voor de samenwerking. "Ik zal jullie vertellen dat hij niet de makkelijkste is", zei Trump. "Maar juist daarom is hij zo goed."
38 minuten geledenANTANANARIVO (ANP/RTR/BELGA) - De president van Madagaskar, Andry Rajoelina, is zondag door Frankrijk in veiligheid gebracht, meldt de Franse publieke radiozender RFI. Hij zou in overleg met Parijs zijn opgehaald met een legervliegtuig. Eerder meldde Reuters dat onduidelijk was waar Rajoelina zich bevond.
50 minuten geleden