Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opkomst Vlaamse gemeenteraadsverkiezingen 'verrassend laag'

Opkomst Vlaamse gemeenteraadsverkiezingen 'verrassend laag'

BRUSSEL (ANP) - De opkomst bij de Vlaamse gemeenteraadsverkiezingen is "verrassend laag", schrijft de Vlaamse omroep VRT. Ongeveer 65 procent van de kiezers is zondag komen opdagen.

Vier maanden geleden kwam 93,5 procent van de kiezers naar de stembus voor de verkiezingen voor het Vlaamse parlement. Toen was de in 1893 ingevoerde opkomstplicht nog van kracht.

Burgemeester van Mechelen Bart Somers was als voormalig Vlaams minister van Binnenlands Bestuur verantwoordelijk voor de afschaffing van de opkomstplicht en is teleurgesteld. Maar hij blijft erbij dat de afschaffing een goede zaak was. "In onze buurlanden is er geen opkomstplicht, we waren een van de enige landen in Europa waar die nog wel ingevoerd was", reageerde hij.

Vlaanderen heeft driehonderd gemeenten. In veel daarvan hebben lokale partijen meegedaan. De op zondagavond bekendgemaakte verkiezingsuitslagen zijn zeer divers en wijzen niet op grote winst voor één bepaalde partij.

Experts hadden voorspeld dat 70 tot 80 procent van de Vlamingen zou komen stemmen.

Meer uit Buitenland

Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

1 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

2 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

4 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

5 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

5 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

5 uur geleden