Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opkomst Vlaamse gemeenteraadsverkiezingen 'verrassend laag'

Opkomst Vlaamse gemeenteraadsverkiezingen 'verrassend laag'

BRUSSEL (ANP) - De opkomst bij de Vlaamse gemeenteraadsverkiezingen is "verrassend laag", schrijft de Vlaamse omroep VRT. Ongeveer 65 procent van de kiezers is zondag komen opdagen.

Vier maanden geleden kwam 93,5 procent van de kiezers naar de stembus voor de verkiezingen voor het Vlaamse parlement. Toen was de in 1893 ingevoerde opkomstplicht nog van kracht.

Burgemeester van Mechelen Bart Somers was als voormalig Vlaams minister van Binnenlands Bestuur verantwoordelijk voor de afschaffing van de opkomstplicht en is teleurgesteld. Maar hij blijft erbij dat de afschaffing een goede zaak was. "In onze buurlanden is er geen opkomstplicht, we waren een van de enige landen in Europa waar die nog wel ingevoerd was", reageerde hij.

Vlaanderen heeft driehonderd gemeenten. In veel daarvan hebben lokale partijen meegedaan. De op zondagavond bekendgemaakte verkiezingsuitslagen zijn zeer divers en wijzen niet op grote winst voor één bepaalde partij.

Experts hadden voorspeld dat 70 tot 80 procent van de Vlamingen zou komen stemmen.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

6 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

8 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

9 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

12 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

15 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

15 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

16 uur geleden